CESVAINĒ, pateicoties apdrošināšanas uzņēmumam „BTA", Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram, Cesvaines mākslinieku biedrībai un Cesvaines novada domei, 8. jūnijā pie tējas namiņa varēja redzēt ainu gluži kā no kino – tuvojoties tumsai, sākās nakts kinomīļu vakars.
Līdz šim Cesvainē vēl nebija rādīta filma „Sapņu komanda 1935", un reti kurš to bija redzējis uz lielā ekrāna. Tāpēc jo īpaši liels prieks, ka šo latviešu filmu varēja baudīt uz tik liela ekrāna (3 x 5 m), kāds tas bija kino naktī. Iedzīvotāju interese bija liela, uz pirmo seansu bija sanākuši ap 100 cilvēku, tāpēc, lai ērti varētu vērot filmas, vajadzēja pat sēdēt zālājā. Kino baudītāji bija ņēmuši vērā afišās teikto un līdzi paņēmuši arī pledu un tējas krūzi.
Vakars turpinājās ar filmām „Reinholds Lencs" un „Mammu, es tevi mīlu!". Tās gan skatījās pacietīgākie, jo nakts lika par sevi manīt un kļuva vēsāks. Skatoties kino, dažbrīd šķita – vai tas tiešām notiek tepat – Cesvainē? Likās, ka ir uzburta aina no filmām, tikai vēl skaistāka. Kur gan vēl pils fonā, pustumsā, labā kompānijā var baudīt tik skaistu sestdienas vakaru?
Paldies idejas ģeneratoram un darbīgākajam organizatoram Mārim Raudam par idejas novešanu līdz realizācijai! Šis kino vakars noteikti nebija pēdējais, jo iedzīvotāju atsaucība liecina par to, ka brīvdabas kino vakariem ir jābūt. Paldies visiem, kas atnāca un radīja brīnišķīgo atmosfēru!
Autore: KRISTĪNE VILCIŅA