29. maijā pulksten 12 daudzviet Latvijā pie savām iecienītākajām grāmatām pulcējās lasītgribētāji, lai pirmo reizi Lasīšanas dienas zibakcijā „Latvija lasa" veltītu piecpadsmit minūšu kopīgai lasīšanai.
Lai piedalītos Lasīšanas dienā, pirmkārt, katram bija jāizvēlas sava mīļākā grāmata; otrkārt, jāizvēlas lasīšanas vieta; treškārt, jāuzaicina savi draugi un radi uz kopīgu lasīšanu; ceturtkārt, jādalās lasītpriekā konkrētajā dienā no jebkuras vietas Latvijā; piektkārt, ja iespējams, pēc Lasīšanas dienas jāatsūta fotogrāfijas no kopīgas lasīšanas uz e-pastu [email protected], lai iekļautu to Lasīšanas dienas fotogalerijā un apliecinātu savu līdzdalību pirmajā kopīgajā Lasīšanas dienā Latvijā.
Madonas novada bibliotēkā lietus dēļ lasīšana koncentrējās bērnu literatūras nodaļas telpās (sākotnēji bija doma akciju atbalstīt un lasīt bibliotēkas apkārtnē). Turklāt lasītgribētāji bija galvenokārt bērni – Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes „Kastanītis" audzēkņi un skolēni no Praulienas pamatskolas. Mazuļi no „Kastanīša" bibliotēkā bija pulcējušies mērķtiecīgi, taču Praulienas pamatskolas bērni te bija nokļuvuši nejauši. – Mēs šeit esam nonākuši nejauši, – atklāja Praulienas pamatskolas skolotāja Dina Sprukule. – 1., 2. klasei ir pārgājienu diena, un bija ieplānots apskatīt Madonas ievērojamākās vietas, interešu centrus. Tā kā sāka līt, ienācām bibliotēkā sasildīties un nokļuvām uz lasīšanai veltītu mirkli.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.05.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto