Kuram gan nepatīk braukt ar velosipēdu saulainā laikā, taču lietū, kāds 25. maijā uzmācīgi sijāja daudzviet Latvijā, arī Madonā, reti kurš jutās savā elementā.
Tomēr arī šādi – ekstremālāki – apstākļi ir jāizbauda, un apmēram 250 riteņbraukšanas entuziastu no dažādām Latvijas pilsētām pagājušajā sestdienā pulcējās sporta un atpūtas bāzē „Smeceres sils", kur notika „Trek kausa 2013" 3. posma un „SportLat balvas 2013" 9. posma – MTB maratona „Madona" – sacensības.
Laikapstākļi darīja savu, jo stipri lija, un lietus „Smeceres sila" trasi izmērcēja, padarīja dubļainu un slidenu. Tā bija sarežģīta un grūta, ar tehniskiem nobraucieniem un kalniem, kur ritenis ir jāuzstumj skrienot.
Dalībnieki – ap 250 riteņbraucēju – pēc izvēles sacentās sev piemērotās distancēs: maratonā – 40 km distancē, pusmaratonā – 20 km, bet pašiem mazākajiem tika organizēts bērnu velobrauciens 300-800 m distancē. Jaunākais dalībnieks bija Dāvis Līcītis no Jēkabpils novada, bet vecākais – Jānis Šķēps no Valmieras, kas piedalījās 20 km distancē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.05.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto