Aprīlī Ērgļu Profesionālā vidusskola saņēma jauku zvanu no Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) ar lūgumu piedalīties šā gada Muzeju nakts pasākumā RVKM.
Lūgums mūs sākumā mazliet izbrīnīja, bet, tā kā šā gada tēma bija „Zaļā krāsa – mežs" un muzeja tēma „Koki ienāk pilsētā", nolēmām neatteikties un ļauties izaicinājumam – piedalīties ar savu darbnīcu Muzeju nakts pasākumā. Tā nu 18. maija pēcpusdienā Ērgļu Profesionālās vidusskolas pieci darbinieki un divi izglītojamie ar pašu izveidotiem objektiem mācību darbnīcā, ar smaržīgām meijām devās uz Rīgu, uz Muzeju nakti RVKM.
Muzeju nakts apmeklētājus piesaistīja Ērgļu Profesionālās vidusskolas baltais pūkainais kaķis, kas aicināja katru garāmgājēju ielūkoties skolas namiņā un darboties ar koku. Skolas stendā piedāvājām iepazīties ar prezentāciju par skolu, apskatīt un aptaustīt, izmēģināt dažādus izglītojamo izstrādājumus no koka – koka karkasa māju maketus, dārza sēnes, bērnu spēļu laukuma mājiņu, šūpolītes, milzu koka karotes, bluķīšus – krēsliņus. Tai pašā laikā izglītojamie A. Žagars un E. Balodis pie darbgalda demonstrēja koka karkasa mājas maketa gatavošanu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.05.2013.
Autore: INITA BĒRZKALNA