Aizvadījām biškopībai samērā sarežģītu ziemu un neparastu pavasari.
Bišu ziemošanai ļoti grūts bija marts. Šajā laikā saimēs bija dabiski sākusies perošana – stropā vajadzīgs siltums. Taču bija apmēram trīs nedēļu ilgs ļoti stiprs pastāvīgs sals. Īpaši grūti klājās tām saimēm, kas gada sākumā nedēļu ilgajā atkusnī bija modušās un sākušas perot. Šīm saimēm bija milzīgs barības un dzīvības enerģijas patēriņš. Arī izlidošana bitēm šogad rekordvēla – aukstākajās rajona vietās tikai aprīļa vidū. Tām saimēm, kas paspēja aplidoties un vēderus iztīrīt vēl pirms marta lielā aukstuma, klājās vieglāk. Tām, kas nepaspēja, bija grūtāk un lielāka iespēja caurejai stropā. Abi šie varianti ir kā divas dažādas ziemošanas. Vairums mūsu biškopju izjuta smagāko ziemošanas variantu, un viņu saimju pavasara attīstība krietni atpaliek.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.05.2013.
Autors: JĀNIS PURIŅŠ,
LBB Madonas nodaļas vadītājs