Kad daba pēc garā ziemas miega ir atmodusies un visapkārt redzama koši sazaļojusi zāle un koki, skaisti zied gaiļbiksītes un pienenes, skan burvīgs varžu un putnu koncerts, ir skaidri zināms – klāt maijs un šī mēneša nozīmīgākais pasākums – Muzeju nakts.
Jau no agra rīta „Meņģeļu" klētiņā savu izstādi iekārtot bija ieradies karikatūru mākslinieks Kristaps Auzenbergs no Salac-grīvas. Mākslinieks ikdienā zīmē karikatūras, tetovē un apglezno automašīnas. Saulei Kristapa darbos ir atvēlēta liela loma. Mākslinieks saka, ka bez saules nekā nebūtu, tāpēc arī izstādes nosaukums ir „Saule vainīga" (izstādi muzejā apskatīt varēs līdz augusta beigām). Muzeju nakts laikā ekspozīcija tika atvērta un izraisīja lielu apmeklētāju interesi. Visa vakara gaitā apmeklētājiem bija iespēja tikt pie sava portreta karikatūras veidolā.
Tie, kuri vēlējās zīmēt paši, varēja darboties radošajā darbnīcā pie skolotājas Ritas Dudko. Ar dabas materiāliem un krāsām tapa burvīgi darbiņi.
Par godu Muzeju naktij pasākumu apmeklēja arī brūnais Lācis, kas bija sagatavojis dažādus āķīgus jautājumus par kokiem, putniem un dzīvniekiem.
Visazartiskākie un zinošākie saņēma saldas balvas.
Paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks, tāpēc visus apmeklētājus cienājām ar gardu virumu – uz ugunskura vārītu nātru zupu. Dažs tādu ēda pirmo reizi un atzina par labu. Beigās lielais zupas katls bija iztukšots.
Savukārt staļļaugšā visi varēja no sirds izdziedāties, jo tur notika karaoke. Drosmīgākie dziedāja mikrofonā, pārējie – tāpat.
Ir liels prieks un gandarījums, ka, salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pasākumu kuplināja ne tikai ērglēnieši, bet arī daudz apmeklētāju no dažādām Latvijas vietām: Madonas, Cesvaines, Biksēres, Liepājas, Rīgas, Cēsīm un citurienes.
Liels paldies visiem palīgiem, kuri aktīvi iesaistījās Muzeju nakts tapšanā!
Autore: IEVA VILNĪTE