Nesen Madonas multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā „Kubs" ciemos tika uzņemti improvizatori no Rīgas – Valdis Sils un Kaspars Breidaks, kas Madonas improvizatoriem meistarklasē ierādīja ASV apgūtās prasmes un tehnikas.
Abi ar improvizācijas teātri nodarbojas jau aptuveni 6 gadus, pagājušajā gadā saprata, ka vēlas savas zināšanas attīstīt. Tāpēc sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā Valdim un Kasparam tika rasta iespēja trīs mēnešus pavadīt Čikāgā, mācoties pasaulē lielākajā improvizācijas teātrī The Second City, intervēt pieredzējušus, profesionālus improvizatorus un vienu no improvizācijas mākslas aizsācējām – Charnu Halpernu, kā arī noskatīties vairāk nekā 30 dažādus šovus un izrādes.
– ASV improvizācijas teātrī ir daudzas labas lietas, kas noderēja mums pašiem, tāpēc tās gribējām nodot tālāk Latvijas jaunajai improvizatoru paaudzei. Uzrunājām pilsētas, atradām interesentus un braucām rīkot meistarklases, parādot tehnikas un vingrinājumus, kurus iemācījāmies. Meistarklasē varēja piedalīties ikviens vecumā no 15 gadiem un grupā līdz 30 cilvēkiem, priekšzināšanas nebija nepieciešamas. Valdis Sils vadīja grupu, kam improvizācijas teātris ir nedaudz svešāks, savukārt es darbojos ar pieredzējušākiem nodarbības apmeklētājiem. Uzreiz jāatzīst, ka biju ļoti patīkami pārsteigts par madoniešiem – viņu spēju uztvert informāciju un uzreiz to izmantot, –
secināja Kaspars Breidaks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.05.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no personiskā arhīva