Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonā sākusies zālienu appļaušana

Redakcija

Autors • 22.05.2013.

Madonā sākusies zālienu appļaušana
Burtu lielums

Madonas pilsētā ir sākusies zālienu appļaušana. – To uzsākām pirms nedēļas pagājušajā pirmdienā, – „Staru" informē Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce.

Zālienu appļaušana, līdzīgi kā iepriekšējos gados, tika uzsākta no Saules ielas 60, pakāpeniski virzoties uz centru un aptverot visu pilsētas teritoriju. Aizvakar zālieni tika appļauti Raiņa ielā, pirms tam – arī Centra skvērā, pie apvedceļiem un citur.
– Izskatās, ka šogad zālieni būs jāpļauj bieži. Zāles augšanu sekmē gan maijam neierasti karstais laiks, gan salīdzinoši vēl mitrā zeme. Tur, kur zālieni tika appļauti pagājušajā nedēļā, tie jau ir jāappļauj vēlreiz, kaut gan vairākas ielas (piemēram, Augu iela) vēl nav appļautas ne reizi. Grūti gan prognozēt, kāds laiks pieturēsies vasarā. Ja nelīs bieži, straujā zāles augšana varētu apstāties, – uzsver Gita Lutce.
Lai appļautu visu Madonas pilsētas teritoriju, ir nepieciešama nedaudz vairāk kā nedēļa. Šogad zālienu appļaušanā tiek nodarbināti mazāk cilvēku kā citugad, bet, kā atzīst pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece, ieplānotais tiks paveikts. Patlaban to dara divi pļāvēji ar trimmeriem, divi – ar tradicionālajiem zāles pļāvējiem, viens – ar traktoru lielajos parkos, bet šajās dienās lielo platību appļaušanā tiks izmantoti divi traktori. Jauna tehnika, gatavojoties šīsvasaras sezonai, nav iepirkta, Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļa iztiek ar iepriekšējos gados iegādāto.
Jautāta, vai jau ir uzsākta puķu stādīšana, G. Lutce uzsver, ka dažviet, kā, piemēram, pie Šķeltā akmens, Madonas pilsētas 1. vidusskolas, sporta centra pirmie puķu stādījumi ir iestādīti, bet šonedēļ plāno apstādīt arī Saieta laukumu.
Tāpat kā iepriekšējos gados Madonas pilsētā tiek stādītas samtenes, atraitnītes, balzamīnes, verbēnas – tās puķes, kas ir vispiemērotākās, visizturīgākās un pacietīgākās laikapstākļu ziņā.
Painteresējos arī par to, vai netiek domāts par ziedošo torņu atjaunošanu.
– Jau šogad gribējām pasūtīt jauna tipa, mūsdienīgākus statīvus ziedošo torņu ierīkošanai, lai tos izvietotu pie Saieta laukuma lielajām kāpnēm un citur pilsētā, bet tas izrādījās pārāk dārgi. Bija iecere pasūtīt astoņus piramīdveida saliekamus un izjaucamus statīvus ar lieliem plastmasas traukiem un vienkāršāku laistīšanas sistēmu, bet viens tāds maksātu 320 latu. Tik lieli līdzekļi, apstiprinot pašvaldības budžetu, tam netika paredzēti. Savukārt izmantot tādus torņus, kādi bija savulaik, negribējās, jo, manuprāt, mēs no tāda līmeņa esam izauguši, ir pienācis laiks pakāpties kāpienu augstāk. Katrā ziņā par to ir jādomā, varbūt nākamgad, gatavojoties vasaras sezonai, izdosies atrast interesantu, bet lētāku variantu vai arī – pasūtīsim mazāk statīvu, – nākotnes ieceres atklāj Gita Lutce.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.05.2013.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px