No 3. līdz 13. maijam Jūrmalā notika starptautiskās sesijas „Jaunatne darbībā" un „Es redzu" par redzes invalīdu integrāciju sabiedrībā. Projektā piedalījās Francijas, Krievijas, Ukrainas un Latvijas dalībnieki. Projektu vadīja biedrības „Es redzu" vadītāja Aivija Bārda. Delegācijas pavadīja un sesijā piedalījās Madonas novada pašvaldības kultūras darba organizatore Inga Arāja un Latvijas Neredzīgo biedrības (LNB) Jēkabpils reģiona Madonas novada valdes locekle Daiga Akmentiņa.
Pasākumu programma bija ļoti plaša. Sesijas notika dažādās Latvijas pilsētās – Rīgā, Izglītības ministrijā (šo pasākumu vadīja SUSTENTO priekšsēdētāja Gunta Anča), Jūrmalā un Kuldīgā. Francijas delegācija dalījās pieredzē par vides pieejamību redzes invalīdiem Francijā gan darba tirgū, gan sabiedriskajā dzīvē.
Pieredzes apmaiņā Vaivaru pamatskolā – skolā bērniem ar īpašām vajadzībām – norisinājās dažādas sporta spēles. Francijas delegācija piedalījās skriešanas sacensībās gar jūras krastu, smilšu piļu celšanā un sacensībās, kurās ar ožas palīdzību bija jāatpazīst dažādas tējas. Liela interese bija par reitterapiju (terapiju ar zirgiem) bērniem ar īpašām vajadzībām. Notika tikšanās ar Jūrmalas mēru Gati Truksni Jūrmalas domē, kur pārrunājām pludmales pieejamību redzes invalīdiem. Tika pieņemts lēmums 18. maijā atklāt pludmali redzes invalīdiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.05.2013.
Autore: DAIGA AKMENTIŅA,
LNB Jēkabpils reģiona Madonas novada valdes locekle
Foto no pasākuma