Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Par attieksmi domājot

Redakcija

Autors • 17.05.2013.

Burtu lielums

Maijam netipiskais siltums pēc garās ziemas un vēsā pavasara, dažās dienās uzplaukušo ievu reibinošā smarža un ķiršu baltās kupenas rosina uz visnotaļ pozitīvām emocijām. Beidzot uzelpojam arī pēc lielo apkures rēķinu sloga, lai arī reāli apkure daudzdzīvokļu mājās sakarā ar vēso laiku lielākoties beidzās tikai pašās aprīļa beigās, un vēl šomēnes mums šajā sakarībā būs jāšķiras no paprāvas summas.

Bet, ja runājam par rēķiniem, lielu neizpratni radīja maijā saņemtais rēķins par apsaimniekošanu un patērēto gāzi, kurā cipari… knapi saredzami. Var jau būt, ka „Madonas namsaimnieks" uzskata, ka katram iedzīvotājam nakts laikā jābūt gatavam no galvas zināt to, kāds bijis pēdējais gāzes skaitītāja rādījums, par kuru samaksāts iepriekšējā mēnesī (iespējams, ka tālredzīgākajiem ir arī sava personiskā grāmatvedība, kur visi cipari smuki pierakstīti, un ka esmu vienīgā, kas paļaujas uz uzņēmuma uzskaiti). Var jau saprast, ka printerim ik pa reizei ir jāuzpilda kasete, bet vai atbildīgajam darbiniekam, pirms nosūtīt tādus nekorektus „izbalējušus" rēķinus klientiem, nebija tas jāredz. Šobrīd pat īsti nevar saprast, kas ir rēķina sūtītājs – Madonas vai kādas citas pilsētas namsaimnieks. Sīkums – varbūt kāds teiks, taču tā viennozīmīgi ir attieksme pret klientu, it sevišķi ņemot vērā, ka attiecībā uz citām lietām gan šis uzņēmums reaģē ļoti operatīvi…
Taču par attieksmi bija jādomā ne tikai šajā sakarā. Vienrīt LNT „900 sekundēs" gadījās dzirdēt divu Rīgas mēra amata kandidātu dueli, un, lai arī es, pasarg die's, neesmu nekāda pašreizējā Rīgas mēra Nila Ušakova fane, nepatīkami pārsteidza Sarmītes Ēlertes tonis, kādā viņa vērsās pie sava oponenta (lai arī principā par būtisku lietu), kas šajā gadījumā, manuprāt, ļoti trāpīgi Ēlertes kundzei norādīja, ka viņa pagaidām vēl nav prokurore, lai runātu šādā tonī. Un arī skatītāju balsojums – kādas 600 balsis pret 2000 – iespējams, savā ziņā skatītājus noskaņoja negatīvi, jo tas nenoliedzami raksturo pašu cilvēku.
Savukārt lielu daļu Saeimas deputātu raksturo nesenais balsojums, kad parlaments, skatot priekšlikumus pašvaldību deputātu statusa likumam, noraidīja priekšlikumu par to, ka ir ierobežojamas deputāta pilnvaras, ja pret viņu sākta kriminālvajāšana par smagiem vai sevišķi smagiem noziegumiem, tautā dēvētu par Lemberga likumu. Pret to nobalsoja gan Zaļo un Zemnieku savienība, gan „Saskaņas centrs" un, lai cik tas dīvaini būtu, arī Nacionālā apvienība, kas ar to kārtējo reizi apliecināja, ka „tiesiskuma koalīcija", kurai viņi sevi pieskaita, diemžēl ir visai nosacīta. Tad jājautā: pret ko šie Saeimas deputāti īsti grib nodrošināties…


Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px