Ceturtdien, 27. decembrī, notika Bērzaunes pagasta padomes sēde, kurā izskatīja tikai vienu jautājumu – par vai pret šī pagasta iekļaušanos topošajā Madonas novadā, jo šis lēmums jāpieņem līdz šāgada 31. decembrim.
Pārdomām bija dots laiks, arī iepriekš ticis lemts un diskutēts, pārrunāts ar iedzīvotājiem, jo tika izskatīti dažādi varianti, taču, kā atzīst arī Vineta Lamberte, dažs kaimiņpagasts no sākotnējām iecerēm kopīgi veidot novadu atteicies.
Padomes priekšsēdētāja deputātus iepazīstināja ar šajās dienās no Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas saņemto vēstuli par valsts budžeta dotāciju novada infrastruktūras attīstībai, jo nākotnē neizlēmīgajiem paredzēta nevis brīvprātīga, bet piespiedu pievienošana vai apvienošana.
Deputāti debatēja, izteica savu viedokli, savu sirdssāpi.
Jautājums pagasta padomes sēdē tika izskatīts atkārtoti, un lēmums par iekļaušanos Madonas novadā ceturtdien, 27. decembrī, tika pieņemts ar 5 balsīm „par". „Pret" balsoja deputāte Valda Gailuma.
– Šo lēmumu pieņemt bija ļoti grūti, jo ne vienmēr personīgais viedoklis sakrīt ar konkrētā cilvēka viedokli amatpersonas statusā, šajā gadījumā bija jāprot emocijas nolikt malā un domāt racionāli, – vērtē Vineta Lamberte. Viņa uzskata, ka šobrīd cits lēmums praktiski bijis neiespējams.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.12.2007.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
AGRA VECKALNIŅA foto