Ja vietējiem reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem līdz 15. maijam netiks segti zaudējumi par šā gada pirmo ceturksni, 17. maijā notiks akcija „Samaksā par padarīto darbu!", kuras laikā ar satiksmes autobusiem tiks bloķēta satiksme.
Jāatgādina, ka 19. martā, pieprasot segt valsts parādu, piketā pie Ministru kabineta piedalījās aptuveni 200 vietējo reģionālo pasažieru pārvadātāju – darbinieki, to tuvinieki un atbalstītāji. No Madonas novada piketā piedalījās vietējā pasažieru pārvadāšanas uzņēmuma SIA „Madonas ceļu būves SIA" darbinieki un viņu ģimenes locekļi, kā arī skolēni no Ļaudonas vidusskolas un Kusas pamatskolas, kopskaitā vairāk nekā 40 cilvēku.
Kaut arī pie piketētājiem nedz satiksmes ministrs Anrijs Matīss, nedz kāds no ministrijas ierēdņiem vai citiem Ministru kabineta locekļiem neiznāca, turpmākā informācija liecināja, ka kopsaucējs varētu tikt rasts. Vispirms bija jāveic izmaiņas likumdošanā, kas ļautu nomaksāt radušos parādus, kā arī SIA „Autotransporta direkcija", Latvijas Pašvaldību savienībai un plānošanas reģioniem bija jāvienojas par veicamajiem darbiem, kas novērstu līdzīgu situāciju atkārtošanos nākotnē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.05.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AUTORA foto