Ērgļu Profesionālajai vidusskolai ir noslēgts sadarbības līgums ar Vidzemes Augstskolu par programmas „Koka ēku celtniecība un ekobūves" realizāciju.
Studiju ilgums – 2,5 gadi. Mūsu skola piedalījās programmas izstrādē un praktiskajā realizācijā, organizējot un nodrošinot praktiskās mācības, izmantojot savu materiāli tehnisko bāzi. Šogad 1. kursā mācās 14, bet 2. kursā – 12 uzņēmīgi un mērķtiecīgi jaunieši, kuriem interesē videi draudzīga būvniecība.
Studiju programma izstrādāta, ņemot vērā pašreizējās darba tirgus tendences, kur pieaug prasības pēc zinošiem speciālistiem ilgtspējīgas būvniecības jautājumos. Programma sniedz uz zinātniskiem pamatiem balstītu un praktiski orientētu augstāko profesionālo izglītību cilvēkiem, kuri strādās būvniecības nozarē, turklāt cienīs un respektēs apkārtējo vidi un videi draudzīgus, dabiskus būvmateriālus.
No marta vidus līdz aprīļa beigām Vidzemes Augstskolas 2. kursa studenti sešas nedēļas dzīvoja Ērgļos, kur notika praktiskās mācības. Tika apgūtas dažādu ilgtspējīgas būvniecības paņēmienu praktiskās iemaņas, sākot no būvkoku sagatavošanas, koka karkasa sienu būvniecības un siltināšanas līdz energoefektivitātes noteikšanai un celtniecības dokumentācijai. Nodarbības vadīja pieredzējuši praktiķi -sertificēta arhitekte Ināra Ketlere, energoefektivitātes eksperts Artūrs Gredzens, kā arī skolas pasniedzēji. Meistara, biedrības „Salmu māja" direktora Aleksandra Ļubinska vadībā studenti apguva vienu no netradicionālajām ēku būvniecības metodēm – salmu ēku būvniecību. Tika uzbūvēts koka karkass 9 m2 lielam kioskam, kas tika pildīts ar salmu ķīpām. Sienas apdare tika noklāta ar blīvu māla-smilšu apmetumu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.05.2013.
Autore: INGUNA SPAILE,
Ērgļu Profesionālās vidusskolas
tālākizglītības administratore
BAIBAS BRUŅINIECES foto