– Šis ir vēls un mitrs pavasaris, siltumnīcu apsildīšana prasa rūpes, jo saulītes varēja būt vairāk, – sacīja uzrunātie stādaudzētāji. Viņu pavasara stādīšanai izaudzētais plašais puķu un dārzeņu sortiments, kā arī sagatavotie augļu koki un košumaugi pagājušajā sestdienā tomēr pa mazumiņam vien aizceļoja pie stādītājiem un audzētājiem.
Lai arī laikapstākļi 27. aprīļa lietainajā un aukstajā sestdienā nemudināja ne sēt, ne stādīt, jau par labu tradīciju kļuvušajā Madonas novada pašvaldības rīkotajā pavasara gadatirgū "Viss dārzam" Saieta laukumā Madonā apmeklētāju netrūka.
Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma informēja, ka uz pavasara gadatirgu ar stādiem bija atbraukuši 40 saimnieki. – Stādu tirgotāju šopavasar varbūt nebija tik daudz, cik iepriekš, jo šajā dienā tirgi tika rīkoti arī citās vietās. Viens otrs varbūt nobijās no sliktā laika. Tomēr gan augļu koku, gan dekoratīvo krūmu, ziemciešu un vasaras puķu izvēle bija pietiekama. Spītējot lietum, stādu audzētāji apkalpoja savus pircējus, kuri ar vēlmi iegādāties ko jaunu savam dārzam ieradās Saieta laukumā. Pa visu lietu ar lietussargiem rokās ļaudis nāca un izvēlējās nepieciešamos stādus. Nav stādāmais laiks tomātiem, gurķiem, kabačiem, bet augļu kociņiem, košumkrūmiem un dekoratīvajiem augiem, kā arī ziemcietēm un viengadīgajām puķēm tas ir labu labais. Cerams, ka kociņi, kas iestādīti vēsākā laikā, lietus aplaistīti, augs labi. Es jau visiem, kas pirms tam interesējās par laikapstākļiem Madonā, stāstīju, ka stādiem laiks nekaitēs, bet stādu audzētājiem, lai nenosaltu, ir silti jāsaģērbjas. Tomēr nosalām visi, – atcerējās Nadežda Seļma.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.05.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto