Saņemta informācija, ka Madonas pusē kādā mājvietā „viesojušās" krāpnieces, kas sievietei gados izkrāpušas 50 latu. Divas sievietes, kas uzdevušās par kāda fonda darbiniecēm, piedāvājušas sirmajai kundzei iespēju latus mainīt pret eiro, kā priekšrocību minot īpaši izdevīgu kursu.
Krāpnieces prom devušās ar 50 latu naudaszīmi, cietušajai atstājot viltotu 200 eiro naudaszīmi. Policija atkārtoti vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu nekļūt par savas lētticības upuriem un nekādā gadījumā neturpināt sarunu, ja sarunbiedrs izrāda interesi par jūsu uzkrājumiem vai piedāvā iesaistīties kādā darījumā, kas saistīts ar naudas maiņu.
Policijā reģistrētā informācija liecina, ka krāpnieki par upuriem visbiežāk izvēlas cilvēkus gados, tāpēc aicinājums pieaugušajiem bērniem pārrunāt šos gadījumus ar vecākiem, aicinot nekādā ziņā neiesaistīties darījumos ar svešiem cilvēkiem. Atgādinām, ka par šādiem un līdzīgiem gadījumiem nekavējoties jāinformē policija.
Autore: DACE JUKĀMA,
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas
vecākā inspektore