Kad sniegi nokusuši, jāsāk čakli rosīties, lai pēc garās ziemas apkārtne atkal izskatītos glīta un sakopta.
Brakos notika divas pavasara talkas – 23. un 28. aprīlī (Lielā talka). Abās dienās labi pastrādāts: sakārtota muzeja pagalma apkārtne – zāģēti sausie zari un koki, salasīti kritušie zari, kasītas pērnās lapas. Arī taka ap Zibensšķelto akmeni un Edgara skulptūru un bērzu birztaliņa izkopta.
Liels paldies Ērgļu Profesionālās vidusskolas 3. kursa namdariem, kuri čakli sakopa egļu gatvi aiz mājas, kā arī lielos kokus. Audzēkņu darbu prasmīgi vadīja skolotāji Antons Elksnis un Māris Pētersons. Biedrība „Vidzemes augstienes meži", pateicoties Birutas un Jāņa Nebaru aktivitātei, bija kā ik gadu kuplā skaitā un darbu veica godam. Īpaši viņu zināšanas noderēja, strādājot pie pirts dīķa, lai sakoptu un izzāģētu vecos ošus.
Ērgļu novada pašvaldības strādnieki bija labi talcinieki zaru sakopšanā un lapu grābšanā. Kristīne Ģirģena un viņas palīgi rūpīgi izgrieza un izzāģēja ogu krūmu, mežrožu un citu koku sausos zarus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.04.2013.
Autore: ZINTA SAULĪTE,
Braku muzeja vadītāja
AUTORES foto