Madonas novada bibliotēka šogad atzīmē 90 gadu jubileju. Bibliotēkas vienaudžus, kuri joprojām aktīvi lasa, iestādes darbinieki sveic īpašā veidā – ar apmeklējumu un ziedu sveicienu mājās.
– Nesen bijām pie bibliotēkas vienaudzes Emmas Jansiņas, kam 90 gadu apritēs 8. augustā, – laikrakstam atklāja bibliotekāre Valentīna Ločmele. – Jau gadu Emma Jansiņa uz bibliotēku nenāk, bet mēs labi viņu atceramies. Bibliotēkas vienaudze ir arī Veronika Česla. Daudzi vecie cilvēki vairs nevar atnākt uz grāmatu krātuvi, palaikam kāds no viņiem aiziet mūžībā.
Lūcijai Lūsei ir pilni 93 gadi, un tas ir apbrīnojami, ka savā cienījamajā vecumā sirmgalve joprojām var lasīt daudz grāmatu. Lūcijas kundze uz Madonu pārcēlās no Ļaudonas, kur vadīja savus spēka gadus.
– Kopš tētis nomira, mammīte desmit gadu dzīvo pie manis, – laikrakstam atklāja Lūcijas Lūses meita Ligita Liepiņa. – Ļaudonas bibliotēkā mamma grāmatas neņēma, mēs paši katru nedēļu braucām pie viņas, vedām maizīti un pie viena –
arī lasāmvielu. Mamma ciena visu, ko vien no bibliotēkas atnesu. Patīk proza, romāni, dzeju gan viņa nelasa.
Visu mūžu Lūcija Lūse ir bijusi mājsaimniece, uzaudzinājusi četrus bērnus. – Mājās bija sava saimniecība, tika ravēti dārzi, slauktas gotiņas, barotas cūciņas, veikti citi lauku darbi, – komentēja meita Ligita. – Kolhozā mamma negāja, dzīvoja savrupi meža vidū pie Driksnas ezera. Tētis bija mežstrādnieks, nodzīvoja 94 gadus piepildītu mūžu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.04.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto