Aizvadītajā svētdienā, klātesot arhibīskapam Jānim Pujatam, Madonas katoļu draudzes prāvestam Rihardam Rasnacim un priesterim Ingaram Stepkānam, tika iesvētīta Pļaviņu jaunā katoļu baznīca.
Līdz ar prieku par svinīgo notikumu kaimiņrajonā madonieši izjūt nelielas skumjas, jo arhibīskaps Jānis Pujats par priesteri Pļaviņu katoļu draudzē iecēlis Ingaru Stepkānu. Priesterim Ingaram Stepkānam turpmāk uzticēts apkalpot arī katoļu draudzes Ērgļos un Jaunkalsnavā.
– Pļaviņu draudzes aktīvā ir apmēram 60 cilvēku, – stāsta priesteris Ingars Stepkāns,
– turpmāk būs jāapzina tie katoļi, kas uz dievkalpojumiem nav nākuši.
Par pārmaiņām Ingars Stepkāns saka: – Tas noteikti ir priecīgs notikums, lai gan manī ir dalītas jūtas: reizē gandarījums par to, ka bīskaps uztic vadīt jaunu draudzi, un skumjas, jo žēl atstāt vietu, kuru esi iemīļojis, kur esi saradis ar cilvēkiem. Madonā, pateicoties priestera Riharda Rasnača darbam, var baudīt draudzes augļus. Šeit ieguldītais nu īstenojas Alfa kursu aktivitātēs, lūgšanu grupās, dažādos kristiešu pasākumos. Pļaviņās būs jāsāk darbs no sākuma, tāpēc ir neliels uztraukums.
Ingars Stepkāns uz Pļaviņām pārcelsies pēc Ziemassvētkiem. Jaunajā baznīcā priesterim būs dzīvoklis, kur šobrīd vēl notiek remontdarbi. – Pļaviņu baznīcā vienmēr būšu pieejams, – uzsver priesteris. – Bet sadarbība ar Madonas katoļu draudzi noteikti turpināsies.
Autore: INESE ELSIŅA