Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aizritējis jauniešu pavasara forums

Redakcija

Autors • 24.04.2013.

Aizritējis jauniešu pavasara forums
Burtu lielums

Pagājušās nedēļas nogalē, 19. un 20. aprīlī, Madonas multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā „Kubs" norisinājās Madonas novada jauniešu pavasara forums. Pa vidu aktuālāko jautājumu pārrunāšanai un pieredzes stāstu apmaiņai pirmo reizi tika rīkota diskusija „Kafija ar politiķiem".

Lai nemulsina diskusijas nosaukums, tās mērķis nebija priekšvēlēšanu gaisotnē klausīties politiķu solījumos, bet gan ar politiķiem un dažādu iestāžu pārstāvjiem pārrunāt tās lietas, kas ietekmē jauniešu ikdienu, un lēmumus, kurus var ietekmēt arī jaunieši paši. Madonas novada jauniešu domes (MNJD) vadītāja Gunta Strode skaidroja: – Ideja tikties diskusijā ar politiķiem radās jau iepriekšējai MNJD vadītājai Litai Retko, un pie tās pēc neilga pārtraukuma atgriezāmies kopā ar Nadju Niedrīti. Ikdienā redzam, ka politiķi un cilvēki no dažādām iestādēm lemj arī par jautājumiem, kuri saistīti vai ietekmē jauniešus, tāpat ir daļa jauniešu, kas vēlētos iesaistīties šajā lēmumu pieņemšanā. Tāpēc vēlējāmies radīt vidi dialogam aci pret aci, bez starpniekiem, lai pārrunātu šos aktuālākos jautājumus. Bija un ir tēmas, kas jauniešiem ir sasāpējušas, tāpēc gribējās, lai tās varam pajautāt zinošiem cilvēkiem, kas, iespējams, ar to nodarbojas ikdienā. Vai varam piedalīties, vai varam ietekmēt jauniešu dzīvi Madonas novadā, vai varam līdzdarboties, ieteikt?
Lai grupās pārrunātu jautājumus par jauniešu līdzdalību un brīvprātīgo darbu, neformālo izglītību un brīvo laiku, jauniešu sociālo drošību un veselību, jauniešu informētību un jauniešu nodarbinātību un uzņēmējdarbību, attiecīgi bija uzaicināti pārstāvji: Andrejs Ceļapīters, Agris Lungevičs, Gunita Kļaviņa, Egita Berele, Laura Voitiņa un Ilze Vogina. Savukārt jauniešu biedrībām no katra pagasta un Madonas pilsētas kā mājasdarbs pirms foruma bija uzdots sazināties ar savu vietējo pašvaldību, pārrunāt jauniešiem aktuālākos jautājumus, lai atrastu „baltos plankumus" – trūkstošās lietas, aktivitātes – savā pašvaldībā.
Lai gan daži jaunieši secināja, ka sākotnēji bijis nedaudz bailīgi tikties ar vietējās pārvaldes pārstāvjiem, jautāt sev interesējošos jautājumus, rezultāts visos gadījumos bijis vērtīgs dialogs un secinājumi turpmākajai darbībai.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.04.2013.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px