Cesvaines pusē, iespējams, pagājušās nedēļas nogalē piedzīvoti vislielākie postījumi mūspusē. Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats norādīja, ka šobrīd plūdi jau beigušies, bet nopietno seku likvidēšanas darbi – tikai sākušies.
– Sekas tiešām ir nopietnas, to visu „sastrādājusi" mazā Āriņas upe, kurā ieplūda pārplūdusī Kujas upe. Vissmagāk plūdi skāruši Ķinderu apkaimi, kur ceļi no visām pusēm izskaloti. Jau 18. aprīlī kapos pie Ķinderiem bērinieki vairs netika prom, paldies mūsu puišiem, kuri ātri un operatīvi atrada aizaugušu meža ceļu, to ātri izcirta no saaugušajiem krūmiem, kokiem, lai varētu ar traktoru izbraukt. Savukārt sestdien jau bērinieki kapsētā bija jānogādā ar gumijas laivu. Tagad ūdens atkāpies, palikuši dubļi un izskalotie ceļi, pa kuriem kājām var iziet, bet ar auto nav izbraucami. Dreikās tika sapostīts tilts, Kočkarēs – izskalota caurteka, daudzviet applūduši ceļi. Tāpat uz Ūbāniem izskalots ceļš, tur remontdarbi jau tūkstošos, ne simtos būs mērāmi. Daudzi iedzīvotāji netiek normāli ārā no mājām – kājām vēl var iziet, bet ar mašīnu izbraukt nevar. Protams, strādājam, darīsim visu, ko spēsim, lai sekas novērstu, bet jāsaskaras ar lielām problēmām. Pirmkārt, nav jau tik lieliem postījumiem līdzekļu, bet centīsimies tos dabūt no valsts neparedzētajiem līdzekļiem. Otrkārt, nav arī tik daudz strādnieku, lai vienlaicīgi ar visām problēmām tiktu galā, apjoms ir milzīgs – jāsāk ar steidzamākajiem darbiem, – nopietnos postījumus uzskaitīja Vilnis Špats.
Autore: LAURA VOITIŅA