Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Dāvāsim sirds saules stariņus cits citam!

Redakcija

Autors • 19.12.2007.

Dāvāsim sirds saules stariņus cits citam!
Burtu lielums

Ir sācies apsveikumu, dāvināšanas, labdarības laiks. Šajā tumšajā, reizēm tik drūmajā laikā, kad saule tik reti izlien no pelēkā mākoņu klāja, cilvēki saules starus iededz cits cita sirdī – kā sveču liesmiņas Adventa vainagā.

Ar mazām sirds svecītēm biedrība „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" kopā ar Ērgļu vidusskolas skolēniem 13. decembrī devās uz Ērgļu pansionātu, lai dāvātu prieku šīs mājas iemītniekiem.

Biedrības priekšsēdētāja Zinta Saulīte pastāstīja, kā veicas biedrībai nepilnu divu gadu pastāvēšanas laikā: tiek braukts ciemos jau otro gadu pie Ērgļu pansionāta cilvēkiem, uz SAC „Kastaņas", tiek rīkoti pasākumi speciālo skolu un internātskolu audzēkņiem, kopā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju organizēts nu jau trešais R. Blaumaņa literārās prēmijas konkurss, izdota sava grāmatiņa „Nāc „Brakos"".

Biedrības pārstāve Ināra Strazdiņa teica laba vēlējumus vecajiem ļaudīm, pamudināja katru dienu sākt ar otram pateiktu mīļu vārdu un ieveda „Braku", R. Blaumaņa pasaulē, lasot fragmentus no R. Blaumaņa literārās prēmijas 3. konkursa labāko skolēnu darbiem. Mūzikas un liriski gaišu dziesmu pasaulē klātesošie nokļuva, pateicoties Ērgļu vidusskolas meiteņu ansamblim. 4. klases skolēni gan deklamēja dzeju, gan dziedāja, īpaši dvēseliska bija „Klusa nakts, svēta nakts", kad dziedāja visi kopā – bija sajūta, ka aiz durvīm jau stāv tie gaišie, svētie un baltie Ziemassvētki. Flautas skaņās aicināja ieklausīties Laila Saulīte, Laura Auguste, Patriks Džiguns. Paldies skolotājām Mārītei Kovaļevskai un Sandrai Stankevičai par sadarbību!
Katra pansionāta iemītnieka rokā iegūla maza dāvaniņa – piparkūku sirsniņa un apsveikums ar laba vēlējumiem. Savukārt Ināra Strazdiņa dāvāja Intas Oltes aptiekas sarūpētos vitamīnus, lai katram ir veselība un sārtums vaigos.

Pēc apdāvināšanas bija jauka kopā dziedāšana akordeonista Ulda Vabuļa vadībā. Skanēja dziesmas ar R. Blaumaņa vārdiem, Ziemassvētku melodijas un visiem tik zināmās un mīļās mūsu pašu latviešu dziesmas. Cits dziedāja no visas sirds, cits paklausījās, bet bija labi, silti un mīļi. Lai visiem pansionāta iemītniekiem stipra veselība, gaišums sirsniņā un dāsnums! Paldies vadītājai Ainai Zirnītei par viesmīlību un sirsnību!

Dāvāsim cits citam prieku, sirds saules stariņus, un pelēkā ikdiena iekrāsosies!

Autore: ZINTA SAULĪTE
biedrības „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais
mantojums" priekšsēdētāja

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px