Piektdien, 12. aprīlī, Madonā viesojās 11. Saeimas neatkarīgais deputāts Jānis Upenieks, lai klātienē iepazītos ar pilsētu un tās aktivitātēm. Deputāts Madonu apmeklēja akcijas „Atpakaļ uz skolu 2013" ietvaros, kuras laikā, atzīmējot Eiropas dienu, Saeimas deputāti dodas uz dažādām Latvijas skolām, lai jauniešiem stāstītu par savu darbu un ES.
Jānis Upenieks tikās gan ar Madonas Valsts ģimnāzijas, gan Madonas pilsētas 1. vidusskolas vecāko klašu skolēniem, iepazīstinot viņus ar Saeimas darbu un mudinot jauniešus apzināties savu atbildību un iespējas. Savukārt ar skolu vadību tika pārrunātas izglītības nozares problēmas un aktualitātes.
– Jaunieši ir pilsētas spogulis, un Madona pamatoti var lepoties ar savu jauno paaudzi. Biju patīkami pārsteigts gan par jauniešu zināšanām, gan pienākuma apziņu un spēcīgo viedokli. Viņi nekautrējās uzdot arī neērtus jautājumus, – pēc tikšanās ar skolēniem atzina deputāts.
Vizītes ietvaros deputāts tikās ar Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvjiem, lai iepazītos ar sporta iespējām un šīs jomas aktivitātēm pilsētā, kā arī apskatīja pilsētas sporta centru. Skolas direktors Voldemārs Šmugais deputātu iepazīstināja arī ar sporta un atpūtas bāzi „Smeceres sils", uzsverot, ka tajā notiek ne tikai vietēja mēroga, bet arī starptautiskas sacensības. – Neapšaubāmi, madonieši ir ļoti daudz paveikuši sporta jomā. Būtiski, lai šai sporta bāzei tiktu piešķirts valsts sporta bāzes statuss, kas dotu jaunas iespējas kompleksa attīstībai, – sacīja deputāts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.04.2013.
Autore: BAIBA MIGLONE
Foto no personiskā arhīva