"Ticiet vai ne – pirms pāris dienām pa sniegu, kas sniedzās virs ceļiem, aizbridu līdz siltumnīcai, lai iesētu redīsus, salātus un dilles. Zemīti uzrušināju, sēkliņas iekaisīju, apsedzu ar agroplēvi, lai siltāk."
Tā, vaicāta par to, kā dzīvo šajā neparastajā pavasarī, stāstīja pa tālruni uzrunātā Dzelzavas pagasta "Liedeskroga" saimniece Inta Lanka.
Tas nebūtu nekas neparasts – aprīļa sākumā sēt, taču fakts, ka šobrīd ir jābrien pa dziļu sniegu, lai tiktu līdz siltumnīcai, gan. Klāt jau 10. aprīlis, bet mūspusē laukus arvien klāj dziļa sniega sega. Neierasti, ka šajā laikā vēl neko nevar darīt no apkārtnes sakopšanas un lauku darbiem, tikai gaidīt meteoroloģisko pavasari, domāt un plānot. – Tik vēlu pavasari neatceros. Es jau smejos, ka uz Vasarsvētkiem vēl būs sniegs, bet uz Jāņiem – jau rudens. Parasti salātus un redīsus siltumnīcā iesēju, tikko zeme to ļauj. Vienugad jau 1. aprīlī ēdu savus salātus, šogad – redzēs, kā augs. Ja kļūs silts, sniegs kusīs ātri, tad būs plūdi, – noteica Inta Lanka.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.04.2013.
Autors: IVETA ŠMUGĀ
INESES LOČMANES foto