Barkavas pansionātā svētku noskaņa bija jūtama jau nedēļu iepriekš, kad telpās parādījās pirmie tauriņi, atplauka košās puķes uz sienas un vāzēs tika salikti dažādu koku zariņi, lai visu iemītnieku acu priekšā izplauktu un pat paspētu uzziedēt.
Mēs jau Zaļajā ceturtdienā ieskandinājām Lieldienas ar vispopulārāko no tradīcijām – krāsojām skaistas, raibas olas, kas pēc sentēvu metodēm tika vārītas sīpolu mizās. Dažas no tām tika nosvētītas vietējā Barkavas baznīcā.
Lieldienu laikā pansionāta iemītniekiem bija iespēja apmeklēt pasākumu „Lieldienas Barkavā", kas notika blakus esošajā kultūras namā.
Tā kā trīs lietas – labas lietas, mēs pansionātā svinējām ne pirmās, ne otrās, bet gan trešās Lieldienas, kurās gan minējām mīklas, gan atsaucām atmiņā visdažādākās tradīcijas un sakāmvārdus. Iespējams, visaizraujošākā un interesantākā bija senā tradīcija jaunās „skaņās" – olu ripināšana nevis uz olām, bet gan uz konfektēm un apelsīniem.
Diemžēl mums nesanāca šogad šūpoties, jo ārā laiks nebija īpaši labvēlīgs, taču ceram, ka nākamgad varēsim šo tradīciju īstenot.
Autore: RITA KROMĀNE,
Barkavas pagasta pansionāta
sociālā aprūpētāja
Foto no personiskā arhīva