Pagājušajā nedēļā, 27. martā, Madonas rajona tiesā tika izskatīta krimināllieta par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, un par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu vai nelikumīgu izmantošanu.
Šajos noziedzīgajos nodarījumos apsūdzētie jaunieši – 20 gadu vecie K. Beitāns un J. Miezītis -, kā tiesā klātesošos informēja prokurors, izdarīja gan kādas Bērzaunes pagasta privātmājas zādzību lielā apmērā, gan K. Beitāns piesavinājās svešu maksājuma karti, ko J. Miezītis vēlāk nelikumīgi izmantoja.
Uz iepriekš novēroto privātmāju Bērzaunes pagastā abi personu grupā devās pēc iepriekšējas vienošanās. 2012. gada 4. septembrī, sagaidījuši, kad mājās neviena vairs nav, laikā no pulksten 8 līdz 10.20, K. Beitāns un J. Miezītis pretlikumīgi iekļuva privātmājā – J. Miezītis izmantoja līdzpaņemto lauzni un skrūvgriezi, lai atspiestu loga rāmi.
Abi iekļuva mājā un no tās telpām slepus nozaga cietušajai A. K. piederošās mantas: fotoaparātu komplektu, monētu kolekcijas albumu, pastmarku kolekcijas albumu, skaidru naudu un juvelierizstrādājumus. Lai gan māja bija apdrošināta (saskaņā ar apdrošināšanas plānu apdrošinātāji zagļu radītos zaudējumus neatlīdzināja), tā nebija aprīkota ar signalizāciju vai citiem drošības līdzekļiem, tāpēc abi mājā varēja netraucēti darboties un pēc nozieguma vietas atstāšanas brīvi rīkoties ar nolaupītajām mantām. Kopējie materiālie zaudējumi, kas zagļu darbības rezultātā tika nodarīti cietušajai A. K., bija vairāk nekā 16 tūkstoši latu, ieskaitot 100 latu zaudējumus par sabojāto logu.
Turklāt K. Beitāns no mājas paņēma uzņēmumam piederošu biznesa karti, kas tur atradās brīvi pieejamā vietā. Viņa līdzdalībnieks J. Miezītis šo karti 2012. gada 4. septembrī pulksten 10.43 nelikumīgi ievietoja Vecpiebalgas novada degvielas uzpildes stacijā esošajā bankomātā un, izmantojot to, ka uz kartes bija atstāts PIN kods, apskatīja kartei piesaistītā konta bilanci.
Kā norādīja cietušās A. K. aizstāve, cietusī, lai veicinātu vainīgo personu notveršanu un mantu atrašanu, pati gan izstaigāja Madonas lombardus, gan Rīgā meklēja vietas, kur varētu būt nodotas viņai nozagtās mantas. Tieši pateicoties sievietes aktīvai līdzdalībai izmeklēšanā, daļa mantu tādā veidā arī tika atrastas un viņai atdotas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.04.2013.
Autore: LINDA SILA