– Vārdadiena man saistās ar pavasara atnākšanu, ar pirmajiem sniegpulkstenīšiem, ar Lieldienām, ar pirmajām vizbulītēm… – aizdomājas VALDA GRIEZĀNE.
– Man ļoti patīk ziedi. Agrāk, kad ziemā tie bija grūti dabūjami, mēdzu mammai pārmest (vārdu man deva mamma par godu savai draudzenei), ka vismaz manu vārdadienu varēja izvēlēties vasarā, ziedu laikā (dzimšanas diena man ir novembrī). Tagad ziedi pieejami cauru gadu, un ziemā tie priecē īpaši. Varbūt tāpēc viens no maniem vaļaspriekiem ir puķu audzēšana. Savukārt ziemas vakariem piestāv rokdarbi: adu, tamborēju, pērļoju rotaslietas. Ik pa laikam izlasu kādu grāmatu. Dzīvoju pie vecākiem, tāpēc ikdienā ēst negatavoju, jo mamma vienmēr sagaida ar siltām vakariņām, toties brīvdienās, kad atbrauc dēls ar draudzeni, kuri studē Jēkabpils koledžā, un māsa ar savu meitiņu, labprāt saimniekoju virtuvē.
Esmu ērglēniete. Te esmu piedzimusi un izaugusi, te ir manas mājas, un te es jūtos labi. Man nepatīk lielas pilsētas un vienmēr skrejošu cilvēku pūļi, tāpēc katrs brauciens uz Rīgu man ir neliels pārbaudījums. Mamma strādāja par šuvēju, un bērnībā man ļoti patika šūt leļļu kleitas, tādēļ pēc pamatskolas beigšanas aizgāju mācīties uz Naukšēnu 23. profesionāli tehnisko vidusskolu. Pēc skolas beigšanas atgriezos Ērgļos un strādāju par šuvēju. Man patika apgūtā profesija, un arī darba netrūka, līdz sākās lielais pārmaiņu laiks un šūšanas darbnīca tika likvidēta. Un arī manā dzīvē ienāca pārmaiņas – piedzima dēls Reinis, un es nolēmu apgūt jaunu profesiju. Iesākumā grāmatvedību mācījos NVA kursos, tad sāku strādāt un iestājos Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē, kur neklātienē ieguvu bakalaura grādu. Nu jau vairāk nekā 10 gadu strādāju Ērgļu Profesionālajā vidusskolā par vecāko grāmatvedi. Man patīk mans darbs, kaut bieži vien domās turpinu strādāt gan brīvajos brīžos, gan nereti arī naktīs, jo, kaut arī grāmatvedība saistīta ar skaitļiem, tabulām un grafikiem, tā tomēr ir ļoti radoša profesija.
Varbūt tieši tāpēc kopā ar kolēģiem radās ideja par Ērgļu mūžizglītības biedrības dibināšanu, lai būtu iespēja ar projektu palīdzību risināt dažādu sociālo grupu problēmas. Jau veiksmīgi esam realizējuši projektu „Nāc un slēpo – būsi vesels!". Ir tapusi arī atpūtas un rotaļu istaba jaunajām ģimenēm, tajā pašlaik tiek rīkoti praktiski un izglītojoši semināri jaunajām un topošajām māmiņām. Padomā ir jaunas idejas: ja veiksme uzsmaidīs, jau septembrī varēsim uzsākt to īstenot.
Autore: BAIBA MIGLONE
Foto no personiskā arhīva