Uz Mārcienas pamatskolu 15. martā, kur notika sākumskolas zonas olimpiāde, devās Vestienas pamatskolas, Kalsnavas pamatskolas, Ērgļu vidusskolas un Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas 2.-4. klašu skolēni. Olimpiādes darbus, protams, rakstīja arī mājinieki – Mārcienas pamatskolas skolēni.
– Šī tradīcija aizsākās pirms gadiem septiņiem astoņiem. Katru gadu sākumskolas zonas olimpiādes dalībniekus uzņem cita skola. Nākamajā gadā tā notiks Ērgļu vidusskolā, bet šogad olimpiādes darbus latviešu valodā, matemātikā un dabaszinībās 2.-4. klašu skolēni rakstīja mūsu skolā. Pasākumu vadīja Gudrā pūce (mācību pārzine Sandra Zavale), – pastāstīja Mārcienas pamatskolas direktore Aldona Gudrīte.
Olimpiādes darbus sastādīja paši skolotāji. Kamēr bērni tos rakstīja, skolotāji dalījās pieredzē, kā arī viņiem bija iespēja iepazīties ar kompleksu „Mārcienas muiža".
– Pēc olimpiādes darbu uzrakstīšanas dalībnieki varēja piedalīties vairākās radošajās darbnīcās. Pirmajā darbnīcā tika veidoti pavasara ziedi, bet otrajā – rotas, medaļas, dažādas figūras, turklāt no jauna materiāla – polimēra, kas, kā atzina paši bērni, bijis ļoti interesanti un daļai tā bijusi pirmā pieredze, strādājot ar polimēru (materiālu, kas ir līdzīgs plastilīnam, bet, ieliekot krāsniņā, tas sacietē). Savukārt trešajā darbnīcā tika gatavoti putnu būrīši, kurus izvietosim skolas apkaimē un citviet, – uzsvēra Aldona Gudrīte.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.04.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
ALDONAS GUDRĪTES foto