Jau kādu nedēļu pirms Lieldienām vai pat nedaudz ilgāk daudzu madoniešu un arī viesu uzmanību saista svētku noformējums Madonas pilsētā. Krāšņās un spilgtās Lieldienu olas, pavasara pirmos vēstnešus sniegpulkstenīšus vienkārši nevar nepamanīt.
Tiesa, sniegpulkstenīši mūs iepriecināja arī pagājušajā gadā, toties krāsainās Lieldienu olas ir kas jauns, līdz šim (vismaz pēdējos gados) neizmantots elements Madonas pilsētas svētku noformējumā.
– Ideja par Lieldienu olu izmantošanu man radās pērn, kad no kādas firmas saņēmām konkrētu piedāvājumu. To izvērtējām kopā ar Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri. Tā kā priekšlikums guva atbalstu un tika akceptēts, veicām pasūtījumu. Lieldienu olas svētku noformējumam saņēmām pirms divām nedēļām. Tad arī tika mobilizēti visi novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki – mēs visi ķērāmies pie otām, krāsām. Kas no tā visa sanācis, tagad ir labi redzams. Olas no stiklaplasta šķiedrām tika izgatavotas Liepājas uzņēmumā „Scan Plast Latvia", kas tās atveda uz Madonu. Savukārt mums atlika tikai sazīmēt un izkrāsot. Tas bija ļoti interesants un radošs process visiem mūsu nodaļas darbiniekiem – galdniekiem, metinātājiem, traktoristiem un pārējiem, it īpaši ņemot vērā, ka neviens no mums nav mākslinieks. Taču galarezultāts, vismaz spriežot pēc pirmajām atsauksmēm, nav tas sliktākais, – vaicāta par Lieldienu noformējumu pilsētā, atzina Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.03.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto