30. martā Madonā, Saieta laukumā, notiks pirmssvētku tirdziņš, „Staru" informē Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma.
– Madonā tā ir jau kļuvusi par tradīciju pirms svētkiem organizēt vēl vienu tirdziņu neatkarīgi no tā, vai pilsētas centrālajā laukumā ir jau noticis kārtējais ikmēneša tirgus vai ne. Arī šoreiz, ieklausoties iedzīvotāju un tirgotāju vēlmēs, nolēmām to sarīkot pirms Lieldienām, līdzīgi, kā tas bija Ziemassvētkos. Daudziem ļoti patika, ka plašā izvēlē Ziemassvētku cienastam tika piedāvāta kvalitatīva vietējo ražotāju produkcija. Katrā ziņā iedzīvotāju atsauksmes bija ļoti labas, aicinot turpmāk iedzīvināt šo tradīciju pirms katriem svētkiem, – uzsver Nadežda Seļma.
Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore atklāj, ka uz pirmssvētku andeli sola ierasties gan mājražotāji, gan zemnieki un plašā izvēlē tiks piedāvāti gaļas žāvējumi, vistas kūpinājumi, daudzveidīga zivju produkcija. Interesi ir izrādījuši jau vairāki gan gaļas, gan zivju produkcijas tirgotāji. Sola ierasties arī puiši no Lielvārdes, pie kuriem, kā esam novērojuši, ikreiz veidojas visai pagara pircēju rinda. Arī Nadežda Seļma atzīst, ka Madonā viņu produkcija ir sevišķi iecienīta – rosība neapsīkst ne mirkli, un gandrīz visa produkcija tiek izpirkta jau līdz pusdienlaikam, bet Ziemassvētku tirdziņā tās esot pat aptrūcies, tik liels bijis pircēju pieprasījums. Gaļas izstrādājumus šosestdien piedāvās arī ražotāji no Smiltenes (iepretim kinoteātrim „Vidzeme"), un tradicionālajā vietā Saieta laukumā varēs iegādāties arī gaļas žāvējumus un vistas kūpinājumus no Baldones.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.03.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva