Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Starptautiska konference Sicīlijā

Redakcija

Autors • 18.12.2007.

Starptautiska konference Sicīlijā
Burtu lielums

Programmas „Europe for Citizens" ietvaros no 25. novembra līdz 2. decembrim 9 cilvēku delegācija no Latvijas (Madonas un Līvāniem) piedalījās starptautiskā konferencē – seminārā Sicīlijā, Katānijas provincē.

Madonu pārstāvēja Madonas pilsētas domes izglītības un ārējo sakaru speciāliste Solvita Seržāne, sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa, Madonas bērnu un jauniešu centra direktore Gunita Kļaviņa un Madonas Valsts ģimnāzijas skolotāja Sandra Sinele. Kopumā piedalījās pašvaldību pārstāvji no 6 valstīm: Latvijas, Igaunijas (Saaremaa), Rumānijas, Ungārijas, Bulgārijas un Itālijas (Sicīlija). Iedzīvotāju skaits pašvaldībās ir atšķirīgs: 2; 47; 9 un pat vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju. Latvijas delegācija (Madona un Līvāni) atbraukušo vidū pārstāvēja visjaunākās pilsētas, pārējo vēsture sniedzas teju 1000 gadu senatnē.

Konferences mērķis visiem bija viens – veicināt sadarbību starp dažādu Eiropas partnervalstu pašvaldībām, iestādēm, asociācijām un iedzīvotājiem saistībā ar konkrētiem projektiem kultūras, izglītības, jaunatnes darba, tūrisma, pilsoņu līdzdalības jomā. Konferences programma bija piesātināta, kopumā apmeklējām piecas pašvaldības. Paralēli konferences lektoru uzrunām, diskusijām, prezentācijām un darba grupām programmā tika iekļautas arī ekskursijas.

Konferences pirmā diena, 26. novembris, Aci S. Antonio pašvaldībā sākās ar apsveikuma uzrunām no vietējām pašvaldībām un valstu prezentācijām no viesu puses. Prezentācijās atspoguļojās jomas, kas konkrētajā pašvaldībā ir labāk attīstītas: tūrisms, lauksaimniecība, amatniecība, kultūra. Atklājās arī vietējās tradīcijas svētku svinēšanā (pilsētas svētki, tautas mūzikas un deju festivāli, jauno aktieru festivāls, ražas svētki). Vērtīga bija dalīšanās pieredzē ar idejām par katrā pašvaldībā jau realizētajiem Eiropas Savienības atbalstu saņēmušajiem projektiem.

Piemēram, Līvānu kolēģi stāstīja par 5 gadu laikā īstenotiem projektiem, kuru finansējums 4 miljonu LVL apmērā saņemts no ES. Dienas otrajā pusē piedalījāmies Aci S. Antonio pilsētas apskatē un apmeklējām muzejus. Ēkas Sicīlijā ir ar savu vēsturi, minētās pilsētas pirmsākumi meklējami senajā grieķu civilizācijā. Katrā pilsētā ir lielas baznīcas, to zvani tiek ieskandināti ik pēc 15 minūtēm. Aci S. Antonio pilsētas simbols ir apgleznota sicīliešu kariete. Amata meistara darbnīcā arī mums bija iespēja apskatīt, kā tiek apgleznotas karietes. Tas ir ļoti smalks un laikietilpīgs darbs. Gleznojumos attēloti bagātīgi rotājumi, ainiņas no sicīliešu sadzīves, dažādas kaujas. Vakarā notika vietējās pašvaldības etniskās grupas „Eirene" koncerts, mūzikā atklājās sicīliešu dzīve, pārdzīvojumi un temperaments.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.12.2007.

Autore: GUNITA KĻAVIŅA

Foto no personīgā arhīva 


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px