Ik gadu ir vairāki brīži, kad mana frizierīte atklāj – nu ir visām klientēm bums sācies, grib nākt krāsot, griezt matus! Nereti šie posmi sakrīt ar gadalaiku maiņu, taču ne tikai – sievietes (dažkārt arī vīrieši) vizuālās pārmaiņas nereti pat izmanto kā īslaicīgu pašterapiju.
Kā norāda Personības pilnveidošanās centra direktore, personīgās meistarības trenere Indra Melbārde, parasti sievietes vispirms pievērš uzmanību vizuālajiem efektiem –
mums ir svarīgi, kā ģērbjamies, kādas kurpes velkam un kādu lūpukrāsu lietojam. Televīzijā un žurnālos redzam pārvērtības, kur sieviete no pelēkas peles pārvēršas par gulbi. Stāsts parasti ir tikai par sapucēšanu un īslaicīgu pacēlumu, jo sieviete uz to brīdi patiešām uzplaukst (arī tas ir ļoti daudz!). Jautājums ir par ko citu – cik ilgi viņa jutīsies skaista, izstaros pašapziņu? Ir tāds labs joks: sievietei iepirkšanās ir kā zāles, un uz veselību naudu taupīt nevar. Bet vai sieviete arī pēc gada turpinās pirkt jaunas kleitas un ievēros stilistu padomus? Un vissvarīgākais jautājums – vai viņai ilgtermiņā būs mainījusies pārliecība par sevi un būs spēks iztaisnot muguru? Ir jāspēj atšķirt, vai ar vizuālajām pārmaiņām vienkārši vēlamies noslēgt/uzsākt kādu dzīves posmu, piemēram, kaut vai sagatavoties tam pacēlumam, ko parasti nes pavasara iestāšanās, vai tas ir kā pagaidu „ielāps" dziļākām emocionālajām izjūtām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.03.2013.
Apkopoja LAURA VOITIŅA
AUTORES foto