Cesvaines veco ļaužu pansionātā Ziemassvētku noskaņām bagāta izvērtās 13. decembra pēcpusdiena, kad ar jauku labdarības koncertu ciemos ieradās Dzintra Šuma un Elvīra Leitāne. Ansamblis, sagaidot septiņu gadu jubileju, ar sagatavoto programmu Cesvainē atklāja labdarības koncertu turneju.
"Ievērpt jaunu gaismas staru" – tā saucas koncertprogramma, ar ko Dzintra Šuma un Elvīra Leitāne ansambļa septītās jubilejas gadā iepriecina līdzcilvēkus, labdarības pasākumos apmeklējot mūsu rajona pansionātus.
Par Cesvaines veco ļaužu pansionātā sniegto koncertu Dzintrai Šumai un Elvīrai Leitānei pateicās Cesvaines sociālā dienesta vadītājas p. i. Daina Markevica.
– Koncerts bija ļoti sirsnīgs un aizkustinošs, visi ne tikai klausījās, bet arī dziedāja līdzi. Mammītēm bira asaras, bet viņas dziedāja vecās un sirdij pazīstamās dziesmas. Aizkustinošs bija arī muzikālais sveiciens jubilāriem, un visus ar dziesmu varēja gan samīļot, gan iepriecināt, – aizkustinājumu centās aprakstīt Daina Markevica.
– Atkal ir laiks, kad gaismas loks tiecas uz saules pusi, un tāpēc mūsu programmā ir "Saules dziesmas", Ziemassvētku dziesmas un dzeja. Septiņu gadu laikā esam sniegušas ap 500 koncertu, un iznācis tā, ka pārsvarā tie ir bijuši labdarības koncerti. Piedalāmies daudzos pasākumos, kur pulcējas dažāda gadagājuma cilvēki, bet pārsvarā cenšamies iepriecināt vecos un vientuļos, skumjos un aizmirstos, tos, kam klājas grūtāk, – atklāja Dzintra Šuma.
Pēc Cesvaines 13. decembrī vēl sekoja labdarības koncerts Madonas pansionātā, 14. decembrī – Ērgļu pansionātā. 26. decembrī dziesma un labais vārds sasildīs Barkavas pansionāta iemītniekus, 28. janvārī Dzintra un Elvīra viesosies Ļaudonā, bet jaunajā gadā – Varakļānos, Lubānā, Liepkalnē un citur.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto