Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Atceroties Imantu Ziedoni

Redakcija

Autors • 08.03.2013.

Burtu lielums

Vienojošais šīs nedēļas pārdzīvojums, protams, bija atvadas no dzejnieka Imanta Ziedoņa. 6. martu daudzi aizvadīja, domājot par Dzejnieku un viņa vienreizējo daiļradi.

– Imants Ziedonis ir Dieva mākslas darbs, brīnums, kas uzdāvināts Latvijai, – šādu rezumējumu dzejnieka Imanta Ziedoņa esībai veltīja mācītājs Juris Rubenis piemiņas dievkalpojumā Doma baznīcā pēc tam, kad daudzi tūkstoši cilvēku bija atdevuši pēdējo godu Tautas dzejniekam un pirms dzejnieks devās pēdējā ceļā un tika guldīts zemes klēpī Ragaciema kapos, piedaloties vien pašiem tuvākajiem.
Pieminot dzejnieku un apliecinot viņa gara nemirstību, tika organizēta akcija „Ziedonis ir dzīvs!", kurā ikviens Ziedoņa daiļrades cienītājs 6. martā pulksten 14 tika aicināts balsī, domās, dziesmā, no grāmatas, no galvas, no datora, tramvajā, uz skatuves, mājās, uz ielas no sirds lasīt Imanta Ziedoņa darbus. Arī Madonā, Grāmatu draugu biedrībā, iegriezās madonieši un mūsu novada cilvēki, lai kopīgi atcerētos dižo meistaru. Sarkanbaltsarkanas svecītes kāpņu malās iezīmēja ceļu uz atmiņu telpu, kur pulcējās Ziedoņa cienītāji. Atsaucoties Beātes Ozoliņas rosinājumam, viņiem bija svarīgi būt kopā, pārlapot dzejnieka izdevumus, lasīt, klausīties un atcerēties.
Starp citu, arī turpmāk mūspuses cilvēki veiks dažādus darbus Imanta Ziedoņa dzīvei, ne nāvei. Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs, kur strādā Madonas pilsētas ģimnāzijas absolvente, atklājot 2013. gada sezonu, 25. maijā īpašu darbošanos veltīs dzejniekam Imantam Ziedonim. Muzeja direktors Ojārs Feldbergs 18. februārī tikās ar Imantu Ziedoni, un dzejnieks nodeva vēstījumu atvestajam akmenim no viņa dzimtās puses. Tagad akmens sēkla gaida pavasari – ziedoņa laiku -, lai līdz ar tai doto vēstījumu tiktu iestādīta lielāka laukakmens klēpī.
Cita Madonas 1. vidusskolas absolvente, kas strādā Ojāra Vācieša muzejā, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu gatavos izstādi „Dzejas dižkoki", veltītu Ojāram Vācietim un Imantam Ziedonim.
– Viņš vienmēr bija tāds aušīgs un mazliet neformāls, – savu pieredzi saskarsmē ar Imantu Ziedoni atklāja māksliniece Ingrīda Zābere. Ingrīda ir Imanta Ziedoņa un Noras Ikstenas grāmatas „Nenoteiktā bija" maketa autore, rūpējās par dziesmu albuma „Ziedonis. Lācis. Sievietes" vizuālo noformējumu.
– Tikšanās brīžos, kad runājām par darbiem, Imants Ziedonis (pat tad, kad bija jau slims) vienmēr bišķiņ arī koķetēja, sarunās iezagās runas par meitenēm, un es viņu atcerēšos tādu uz jokiem un jautru, – atzina māksliniece.
Un tas, manuprāt, ir svarīgi – arī pēc aiziešanas neglorificēt nāvi, ļaut Ziedonim būt personiskam un pašam.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px