Klāt pirmais pavasara mēnesis marts, un automobiļiem vairs nav obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) atgādina, ka pēc pašreizējiem laikapstākļiem un sinoptiķu prognozēm nevajadzētu steigties ar to nomaiņu pret vasaras riepām, jo, iespējams, vēl būs gan sniegs, gan aukstums. Vasaras riepām vēl ir par agru, un arī tuvākajām nedēļām vai mēnesim vajadzētu izvēlēties aukstajam gadalaikam atbilstošu apriepojumu. Tādējādi netiks pasliktināta drošība uz ceļiem, netiks apdraudēti citi satiksmes dalībnieki un arī pašiem būs komfortablāka braukšana.
Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka ziemas sezonā – no 1. decembra līdz 1. martam – automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabēm obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Pārējā laikā ziemas riepu lietošana ir pēc autovadītāja ieskatiem un atbilstoši laikapstākļiem. Savukārt riepas ar radzēm drīkst izmantot no 1. oktobra līdz 1. maijam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.03.2013.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto