ES tiešo maksājumu sistēmai arī turpmāk ir jānodrošina iespēja saņemt finansiālu atbalstu ne tikai lielsaimniecībām, bet arī mazajām un vidējām saimniecībām. Šādu viedokli pauž Ošupes pagasta lauku konsultante Marta Nagle.
Viņa min, ka par lielajām var uzskatīt tādas saimniecības, kam ir 1000 lopu. Ošupes pagastā šādu saimniecību nav un daudz skaitās arī tad, ja ir vairāk par 100 lopiem, 200 ha zemes.
– Problēmas ir visās saimniecībās, bet varianti to risināšanai ir atšķirīgi. Lielie ir lielie, bet arī mazajām un individuālajām saimniecībām ir jāpastāv un jāizdzīvo. Mazos nevar "norakstīt" tikai tāpēc, ka neražo tik daudz. Jau tas vien, ka nelielās saimniecības pašas sevi nodrošina, izaudzē lauksaimniecības produkciju kaut tikai savas ģimenes vajadzībām, ja nav darba, tur lopiņus un iztiek no tā, ir labi. Tas nozīmē, ka cilvēks nenāks un nestāvēs rindā, prasot pabalstus. Ir jau ļaudis, kuri tikai prasa pabalstus, bet paši nestrādā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.03.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto