13. februārī visā Latvijā notika Ēnu diena, kas manā skolā – Madonas Valsts ģimnāzijā – ir obligāts pasākums. Tomēr tas netraucēja apzināties šīs dienas nozīmīgumu un iespēju pārliecināties par savas nākamās profesijas izvēli vai arī vienkārši iegūt noderīgas zināšanas, sekojot kādas profesijas pārstāvja ikdienas gaitām.
Kad uzrakstīju motivācijas vēstuli Valsts prezidentam, es drīzāk domāju par otro variantu un, godīgi sakot, nemaz neticēju, ka man būs lieliskā iespēja „ēnot" valsts augstāko amatpersonu.
„Ēnošana" notika nedaudz vē-lāk – 15. februārī, jo lielā Ēnu diena sakrita ar Valsts prezidenta vizīti Īrijā. Tā bija savā veidā ekskluzīva iespēja mums – astoņām „ēnām" no Madonas, Rīgas, Cēsīm, Alūksnes un Preiļiem, ko apliecināja arī prezidenta kancelejas darbinieki, jo šajā dienā mēs bijām vienīgās „ēnas" un mums varēja pievērst pilnu uzmanību. Turklāt man tā bija arī iespēja divas dienas ātrāk būt „ēnai" Latvijas ģeotelpiskās informācijas centrā, kur top mūsu kartes.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.03.2013.
Autors: MIĶELIS DĀVIDS RIKVEILIS,
Madonas Valsts ģimnāzijas
10.c klases skolnieks