Biedrībai sieviešu klubam "Ābele" 14. februāris bija svētku diena. Reizē ar pirmo nodarbību – konfekšu pušķu gatavošanu – tika atklātas jaunās kluba "Ābele" telpas.
Pēc svinīgā brīža Harija Ozoliņa vadībā todien tika apgūta konfekšu pušķu gatavošanas māka.
Atklāšanas dienā bija sapulcējušās ap 15 kluba "Ābele" aktīvāko dalībnieču. Kluba durvis vēra arī Mētrienas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Dzenovskis, lai sveiktu darbīgās mētrēnietes. Valdes priekšsēdētāja Ligita Tumanova savukārt pateicās pagasta pārvaldei gan par iespēju atvēlēt vienu stūrīti "Ābelei", gan par atbalstu un palīdzību, veicot remontu. – Mūsu rīcībā tagad ir viena mājīga telpa – paliela zāle bijušajā bibliotēkā. Iekārtojot to, atstāta vieta arī mazai virtuvītei, kur būs iespēja pamācīties un apgūt ēst gatavošanas noslēpumus, izmēģināt jaunākās receptes. Ir arī piemērota vieta rokdarbu nodarbībām – tapošanai, apgleznošanai, rotu gatavošanai u. c. Mēs jau esam piedalījušās vairākās radošajās nodarbībās tautas namā. Nesen pie mums viesojās Anna Lutere, kas stāstīja par veselīgu dzīvesveidu nodarbībā "Kā pērties, neizģērbjoties un neejot pirtī". Mums rādīja dažādus vingrojumus, piemēram, bļodā bija salikti sīpoli, galda bietes, kartupeļi, un mēs dārzeņus izmantojām kāju masāžai.
Tagad mums būs sava pastāvīga vieta, kur regulāri tikties, sapulcēties un darboties. Nodarbības plānojam ceturtdienās divreiz mēnesī. 9. martā domājam sarīkot "Ābeļu" salidojumu, kad uzaicināsim ciemos citas sieviešu biedrības un nevalstiskās organizācijas, kam ir nosaukums "Ābele". Pagājušā gada rudenī ciemojāmies "Ābeļu" salidojumā Cēsīs, kur iepazināmies ar dziedošu "Ābeli". Cēsnieces izteica vēlēšanos atbraukt pie mums. Tagad būs iespēja uzaicināt ciemos arī citu klubu dalībnieces, – pastāstīja Ligita Tumanova.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
VALDAS OTVARES foto