Pagājušajā trešdienā ar aizkustinājuma asarām un atziņu par gūtiem pozitīviem iespaidiem noslēdzās nedēļu ilgusī franču studenšu vizīte Madonā. Jaunietes bija ieradušās, lai sociālā darba studiju ietvaros gūtu praktiskās zināšanas un ieskatu tajā, kā sociālais darbs norisinās Latvijā.
12 topošās sociālās darbinieces no Francijas skolotāju Stefānijas un Madelīnas vadībā nedēļas laikā darbojās četros virzienos: Madonas novada sociālajā dienestā, Madonas pansionātā, Madonas Valsts ģimnāzijā (MVĢ) un Madonas novada bibliotēkā.
Sīkāk par to, kā nonākts līdz šādam projektam un kas tā ietvaros tika paveikts, pastāstīja MVĢ direktore Vanda Maderniece:
– Šīs studentes Francijā mācās izglītības programmā ar sociālā darba virzienu. Viņām studiju ietvaros ir iespēja izstrādāt projektu, lai katru mācību gadu dotos uz kādu no Austrumeiropas valstīm. Lai nākotnē veiksmīgāk varētu strādāt savas valsts sociālajā nozarē, viņas gūst praktisku pieredzi par to, kā sociālais darbs tiek organizēts citās valstīs. Šogad sadarbībā ar nodibinājumu „Fonds Grašu bērnu ciemats" tika rasti kontakti, lai vizīti plānotu Latvijā, tieši Madonā. Ļoti ilgi notika komunikācija sarakstes veidā, ko veica skolotājs Viesturs Rikveilis. Vadoties pēc meiteņu vēlmēm – ko viņas nedēļas laikā Latvijā gribētu paveikt -, veidojām vizītes programmu. Grupās pa trim jaunietes strādāja sociālajā dienestā, Madonas pansionātā, MVĢ un bibliotēkā. Vienu dienu bijām izbraukuši uz Barkavu, lai parādītu citas izglītības iestādes darbību – viesojāmies Barkavas Profesionālajā vidusskolā. Tur apskatījām arī pansionātu un bibliotēku. Brīvajā laikā tika organizēta Madonas reģiona apskate, jaunietes apmeklēja arī Cesvaines pili, Grašu bērnu ciematu, kā arī vienu dienu francūzietes baudīja ziemas priekus Viešūra kalnā. Viņas apmeklēja arī katoļu baznīcu, tikās ar prāvestu Rihardu Rasnaci, kas pastāstīja, kā notiek darbs ar jaunatni.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.02.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto