Pagājušās nedēļas nogalē kāds laikraksta lasītājs piezvanīja uz redakciju un lūdza noskaidrot, kad Madonā, Saieta laukumā, tiks salabots pulkstenis. Blaumaņa iela nu jau vairākus mēnešus mirdz spožās ugunīs, bet par to, kāds ir pareizais laiks, joprojām pēc „Laimas pulksteņa", kā to nodēvēja lasītājs, nevarot pārliecināties.
Savulaik pulkstenis Madonas pilsētas centrālajā laukumā tika uzstādīts pēc Saieta laukuma rekonstrukcijas, pateicoties Hipotēku un zemes bankas dāvinājumam. Ar laiku tas daudziem kļuva gan par tikšanās vietu, gan arī laika uzziņas avotu – garām ejot, katrs varēja uzmest aci, un, ja svarīgi bija zināt, cik ir pulkstenis, kabatā vai somiņā mobilais tālrunis nebija jāmeklē un jāsasprindzina redze.
Kas noticis ar pulksteni, kāpēc tas neiet jau vairākus mēnešus, atbildi uz šiem jautājumiem lūdzu sniegt Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri.
– Esam vairākkārt mēģinājuši to salabot, bet pagaidām tas nav izdevies. Pēdējo reizi to darījām pagājušajā nedēļā, kad gatavojāmiespasaules junioru un veterānu, kā arī Eiropas čempionātam jauniešiem ziemas orientēšanās sportā uz slēpēm „ESOC 2013".
Problēmas rada akumulatora nomaiņa, tieši tādu, kāds tam ir vajadzīgs, nevar nopirkt. Iepriekšējais elektriķis gan bija atklājis, kādas baterijas izmantot, lai pulkstenis ietu ilgāk, – uzsvēra Guntis Ķeveris.
Cerams, ka Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļai izdosies piesaistīt speciālistu, kam izdosies pulksteni salabot un tas nebūs jādemontē. Kādu laiciņu jau varam arī pagaidīt.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto