Pagaidām šis jautājums ir atklāts, bet Tieslietu ministrija sola meklēt risinājumu, kā vizuāli uzlabot dzimšanas apliecības un citu reģistra dokumentu vizuālo izskatu. Tiesa, šādu apņemšanos Tieslietu ministrija gan pauda tikai pēc tam, kad neizpratni par bērna pirmā oficiālā dokumenta vizuālajām izmaiņām bija pauduši ne tikai vecāki, bet arī valsts augstākās amatpersonas, Valsts prezidentu Andri Bērziņu ieskaitot.
Saistībā ar likumdošanas izmaiņām no šā gada 1. janvāra vizuālais noformējums ir mainījies ne tikai dzimšanas, bet arī laulību un miršanas apliecībām, taču pagaidām lielāko sašutumu TV ir pauduši tieši mazuļu vecāki, kuriem nav īsti skaidrs, kāpēc tagad bērna pirmais dokuments ir uz parastas A4 formāta lapas un arī izdrukātā informācija ir melnbalta.
Nejūtas iepriecināti
Arī Madonas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vineta Lamberte akcentē, ka vecāki par dzimšanas apliecību jauno izskatu nejūtas iepriecināti.
– Pagaidām nekādu oficiālu dokumentu, ka šai ziņā varētu būt izmaiņas, neesam saņēmuši. Par to varam spriest tikai pēc tā, kas ir jau izskanējis publiskajā telpā, ko esam lasījuši presē, dzirdējuši radio vai televīzijā. Cerams, ka kaut kas mainīsies, ja jau Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ir atzinusi, ka glītāku dokumentu izsniedzot pat Zemesgrāmatu nodaļa un Uzņēmumu reģistrs, – uzsver Madonas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vineta Lamberte. – Katrā ziņā es esmu par to, lai dzimšanas apliecībām atgrieztu iepriekšējo izskatu. Un ne tikai tām. Arī miršanas apliecību, saņemot to parastas A4 formāta lapas veidā, daži, īpaši vecāki cilvēki, vairs neuztver kā oficiālu dokumentu, daļai ir pat grūti atšķirt dokumenta oriģinālu no kopijas. Ir bijuši jau gadījumi, kad cilvēks dažas dienas pēc tuvinieka miršanas apliecības saņemšanas uz dzimtsarakstu nodaļu nāk vēlreiz un lūdz izsniegt to atkārtoti, jo sajaucis oriģinālu ar kopiju un pats palicis bez tā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.02.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto