Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

TĒMA: TŪRISMA ATTĪSTĪBA MADONAS RAJONĀ

Redakcija

Autors • 12.12.2007.

TĒMA: TŪRISMA ATTĪSTĪBA MADONAS RAJONĀ
Burtu lielums

11. decembrī Madonā uz otro Madonas rajona tūrisma konferenci pulcējās rajona tūrisma nozares uzņēmēji, tūrisma objektu apsaimniekotāji un pašvaldību pārstāvji. Tā tūrisma interesentiem bija vēl viena iespēja satikt savus kolēģus, gūt jaunus ierosinājumus ideju attīstībai un īstenošanai rajonā.

Konferenci atklāja Madonas rajona padomes Vidzemes RIC galvenā speciāliste tūrisma jautājumos Sanita Soma, pasākuma vadīšanu uzticot rajona padomes attīstības nodaļas galvenajam speciālistam Laurim Krievam.

Kā uzsvēra konferences organizatore Sanita Soma, pasākumā akcents likts uz tūrisma nozares attīstības tendencēm Latvijā un Madonas rajonā 2007. gadā, uzņēmējiem un pašvaldībām tūrisma attīstībai pieejamā finansējuma apguvi.

Madonas rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, novēlot veiksmīgu, radošu darbu, vērtēja arī tūrisma jomā nepieciešamo – jaunas idejas: – 2007. gads ir labs iesākums, lai lietas, ar ko esam spēcīgi, varētu piedāvāt tirgum, apkopot jaunas idejas, saskaņot savas rīcības jaunu piedāvājumu izveidošanai, kur būtu iesaistīti daudzu tūrisma jomu pārstāvji.

Viņš nebaidījās teikt, ka sagaidāms nebeidzams, plašs darbības lauks, jo "materiālā bāze mums ir, jau apgūta zināma pieredze, bet ir jādomā, kā pakāpties augstāk, kā veidot kopīgos piedāvājumus, kā tas ir Austrijā, kur tūrists, nopērkot vienu kopīgu biļeti, var apmeklēt un saņemt pakalpojumus pie 3-5 uzņēmējiem. Varam vienīgi iegūt tad, ja uzņēmēji sadarbosies. Mums ir pietiekami daudz resursu, bet ir jādod idejas, jāidentificē problēmas, lai tūrisma speciālistiem attīstības nodaļa varētu sagatavot projektus finansējuma piesaistei".

Ko darīt, ja nav ziemas?

Dalībniekiem prezentēja jauno Madonas rajona tūrisma ceļvedi "Atpūta ziemā 2008", un cerība, ka baltā ziema atnāks, kaut pēc jaunā gada, tomēr nepazūd. Madonas rajona tūrisma „dūzis" līdz šim bija ziema un slēpošanas iespējas, kalni, kas piesaistīja ceļotājus, kuri apmeklēja arī apskates vietas, kafejnīcas, naktsmītnes. Pelēkais rudens nav ceļotāju iecienīts, bet uzņēmēji meklē iespējas, ar ko piesaistīt uzmanību. Tas ir dabas tūrisms, apskates vietas, interesantas zemnieku saimniecības, omulīgas pirtis.

Ko darīt, lai grupas uz Madonas rajonu brauktu arvien vairāk un vairāk arī bezsniega apstākļos? Paplašināt reklāmas izdevumus, vai varbūt ietekmīgāka ir labā slava, kas izplatās no mutes mutē? Kur ir tās labākās vietas, kur pārnakšņot, garšīgi paēst un atpūsties? Protams, katrs tūrisma uzņēmējs ir ieinteresēts izcelt savu uzņēmumu, bet konferencē uzsvars tika liks uz savstarpējo sadarbību un vienotu reklāmu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.12.2007.

Atvērumu sagatavoja: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px