Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Valdības maiņa ir normāls process”

Redakcija

Autors • 12.12.2007.

“Valdības maiņa ir normāls process”
Burtu lielums

9. Saeimas deputāts JURIS DALBIŅŠ no Tautas partijas frakcijas (TP) vizīti Madonas rajonā pagājušajā piektdienā sāka ar laikraksta „Stars" redakcijas apmeklējumu, bet pēc tam devās uz Cesvaini, kur tikās ar Cesvaines pašvaldības vadītāju Vilni Špatu un Cesvaines vidusskolas direktoru Didzi Bauni.

Iespēja iztaujāt 9. Saeimas deputātu bija arī „Stara" lasītājiem, taču šoreiz, neraugoties uz dažādām peripetijām ap jaunās valdības veidošanu, izsludinātās telefonakcijas ietvaros neatskanēja neviens telefona zvans… Savukārt mēs deputātam jautājām gan par noslēgto Latvijas un Krievijas robežlīgumu, gan par šogad valstī īstenoto reformu un pāreju uz profesionālo armiju, bet par šo dienu galveno aktualitāti – valdības veidošanu – jautājumu uzdevām visai provokatīvā formā – kā rīkosies TP, ja Valsts prezidents Valdis Zatlers sastādīt jauno valdību aicinās „Jaunā laika" izvirzīto premjera amata kandidātu Valdi Dombrovski.

Sarunas sākumā gan vispirms precizējām, kāds ir Jura Dalbiņa viedoklis par nākamās valdības sastāvu, vai to vajadzētu veidot kopā ar „Jauno laiku", jo „rudens nemieri" jau faktiski bija uz to vērsti, lai visas Saeimā pārstāvētās labēji nacionāli orientētās partijas savā starpā vienotos, priekšplānā izvirzot valstiskās intereses.
– Izskatās, ka situācija šobrīd ir vissarežģītākā, kāda jebkad bijusi, neraugoties uz to, ka Saeimā ir tik daudz it kā pēc uzstādījumiem līdzīgu partiju, jo tās nevar vienoties par kaut ko vienu. Programmatiski jau viss ir kārtībā. Ja partiju programmas saliktu kopā, nebūtu pat par ko strīdēties. Acīmredzot šinī gadījumā tās ir individuālās ambīcijas, kas traucē vienoties kopīgai sadarbībai. Arī sarežģītās ekonomiskās situācijas dēļ neviens jau par katru cenu negrib uzņemties vadību, saprotot, ka atgūt sabiedrības uzticību un gūt plašu popularitāti nebūs viegli, drīzāk tie būs puni, ko, vadot valdību, varēs saņemt.

Vienīgais, kāpēc mēs virzām savu kandidātu, ir tas, ka labi apzināmies – lēmumi būs jāpieņem, būs jādomā par tiem cilvēkiem, kuri visvairāk izjūt dzīves dārdzību, un, tēlaini runājot, jāveido spilvens, lai preču un pakalpojumu cenu kāpums viņiem nebūtu tik sāpīgs.

Attiecībā uz „Jauno laiku" – ja grib, lai nāk un runā par to, kas ir jāizdara. Bet, ja tiek sasprausti mietiņi un pateikts: ar šiem mēs neiesim un ar tiem – ne tik, pie tam nepasakot, kāpēc neies kopā – vai tās ir programmatiskās atšķirības, vai tie ir uzdevumi, pret kuriem ir principiālas iebildes vai to īstenošanā vienkārši negrib pielikt savu roku, tad, protams, ir grūti vienoties par kopīgu sadarbību, ja tas atklāti netiek pateikts.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.12.2007.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px