Aizvadītā nedēļa Madonas skolās bija projektu nedēļa, kad skolēni iesaistījās dažādās aktivitātēs.
Madonas pilsētas 1. vidusskolas 6.b klases projekts saucās „Daudzveidīgā nedēļa", un tajā viņi gan pabija izzinošās ekskursijās „Madonas maizniekā" un laikraksta „Stars" redakcijā, gan brauca uz Gaiziņkalnu, kur aktīvi atpūtās, slēpojot un snovojot, bet noslēgumā gatavoja prezentāciju, ko rādīja pārējām 6. klasēm, kā arī savu klases avīzi un filmiņu par nedēļas aktivitātēm.
„Stara" redakciju skolēni skolotājas Ineses Elekses vadībā apciemoja trešdien. Vispirms viņi nedaudz iepazinās ar „Stara" vēsturi, aplūkoja, kāda izskatījās avīzīte 40. un 50. gados, kad tā iznāca uz vienas lapiņas, katra rindiņa tipogrāfijā tika atlieta svinā un tika tā iespiesta augstspiedē tepat Madonas tipogrāfijā. Daudziem bija liels pārsteigums, ka šobrīd laikrakstu iespiež Rēzeknē „Latgales drukā". Skolēniem bija interesanti izsekot avīzes tapšanas procesam, sākot no ziņas, ko katrs žurnālists raksta savā datorā, līdz pat gatavai samaketētai avīzei, kas caur internetu tiek nosūtīta drukāšanai uz tipogrāfiju Rēzeknē. Visvairāk jautājumu bija adresēti avīzes maketētājai Dacei, kas skolēniem rādīja, kā žurnālistu sagatavotie materiāli nokļūst un tiek izvietoti jau konkrētā avīzes lappusē, kā tiek izvēlēti burti virsrakstiem, tekstiem, rādīja jau vienu no 16 nākamā „Stara" numura samaketētajām lapām utt.
Kā skolēni paši atzina, viņi tagad uz avīzi skatīsies pavisam citām acīm, jo būs redzējuši, kā tā top. Savukārt mums bija prieks, ka tad, kad vaicāju, vai viņu ģimenē vecāki vai vecvecāki lasa „Staru", pacēlās visas divpadsmit rokas.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto