Vakar Rīgā sākās olimpiskais kvalifikācijas turnīrs hokejā. Vai mūsējiem – Latvijas hokeja izlasei – izdosies izcīnīt olimpisko ceļazīmi un kuras no gaidāmajām spēlēm būs izšķirošās, to pirms turnīra jautāju Madonas novada pašvaldības sporta darba organizatoram Mārim Gailumam un Madonas novada domes deputātam Rihardam Saulītim.
Vajadzētu tikt
– Spēles, protams, skatīšos, un arī mana prognoze ir pozitīva, jo gribu, lai Latvijas hokeja izlase brauktu uz Sočiem, taču izcīnīt olimpisko ceļazīmi nebūs viegli. Visās spēlēs ir jāspēlē ar pilnu atdevi, bet grūtākās cīņas, manuprāt, būs ar Franciju un Kazahstānu, – uzskata Māris Gailums. – Sports ir sports, bet, spriežot pēc sastāva, ko nosaucis izlases treneris Nolans, uz olimpiādi jau mums vajadzētu tikt. Izlase ir viena no spēcīgākajām pēdējos gados, tajā vienīgi vēl varēja būt Daugaviņš, Girgensons. Mums, līdzjutējiem, reizēm rodas jautājumi, kāpēc viens vai otrs hokejists ir paņemts, bet savukārt cits – ne. Taču to jau izšķir treneri. Katrā ziņā pozitīvi ir tas, ka izlasē ienāk jaunā paaudze. Droši vien viss izšķirsies spēlē ar Franciju. Bieži vien mūsu izlase uzvar divās spēlēs un trešajā spēlē pietiek ar neizšķirtu, bet tā domāt un riskēt nevajadzētu. Ir jāuzvar visās. Tas stiprinātu arī pašu hokejistu pārliecību un palīdzētu veiksmīgāk sagatavoties arī nākamajiem turnīriem.
Būs krietni jāpacīnās
– Šajā sezonā mums hokeja jau nav, un visas cerības tagad ir saistītas ar šo kvalifikācijas turnīru. Es ceru, ka šajās dienās redzēsim labu hokeju un beidzot saņemsim pozitīvas emocijas. Trenerim Nolanam izlasē ir izdevies sapulcināt gandrīz visus spēcīgākos hokejistus, kādi Latvijai ir. Cepuri nost arī šo hokejistu priekšā, ka viņi vēl grib spēlēt Latvijas izlasē, – uzsver Rihards Saulītis. – Ja šajā sezonā Rīgas „Dinamo" komanda ir sanākusi tāda bēdīgāka, tad vismaz izlases līmenī puišiem vajadzētu sevi parādīt, lai kāds prieks tiktu arī mums, hokeja līdzjutējiem. Par olimpisko ceļazīmi uz Sočiem gan būs krietni jāpacīnās, to tāpat vien mums kabatā neviens neieliks. Grūtākā cīņa mūsējiem varētu būt ar Franciju. Ciets rieksts var izrādīties arī Kazahstānas komanda, bet Lielbritāniju it kā vajadzētu uzvarēt bez īpaši lielām problēmām. Taču, protams, ļoti nopietni ir jāpieiet visām trim spēlēm. Cerams, ka tā arī būs. Arī Latvijas hokeja leģenda, Latvijas hokeja zīmols Sandis Ozoliņš ir paziņojis, ka viņš labprāt spēlētu Sočos. Prieks, ka arī hokejā, līdzīgi kā citās profesijās, ir cilvēki, kas profesionāli augstā līmenī prot darīt savu darbu. Sandis Ozoliņš ir viens no tiem.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA