Ikviens aicināts 9. februārī pulksten 16 doties uz ansambļa „Vētras saites" koncertu Cesvaines kultūras namā, ieeja – brīva.
– Tās vibrācijas ļoti pozitīvi ietekmē – kokle rezonē un ierezonē arī ķermeni, tā tik ļoti paņem tevi, ka tu nespēj pieslēgties citām lietām un esi tikai ar instrumentu. Tā ir kā saruna. Turklāt kokle ir kluss instruments un liek ieklausīties, ko tu dari, – kokles radītās mūzikas iespaidu uz cilvēkiem atklāj bijusī cesvainiete Latvīte Podiņa, ansambļa „Vētras saites" dalībniece intervijā laikrakstam „Diena".
Ansamblis „Vētras saites" izveidojās 2008. gada nogalē, kad fotogrāfe Inese Kalniņa palūdza Ģirtam Pavēnim radīt muzikālo noformējumu viņas personālizstādes „Brīvās robežas" atklāšanā. Ģirtam (ģitāra) pieaicinot Latvīti Podiņu (kokle) un Jāni Cīruli (džamba), radās daudzveidīgas muzikālas kompozīcijas. Kopš 2011. gada oktobra epizodiski ansamblim pievienojas kontrabasists Ansis Klucis. Ansamblis spēlē instrumentālu kamermūziku fotoambient stilā. Ansambļa skanējuma galvenais akcents ir Latvītes Podiņas kokle, kas saspēlē ar ģitāru un džambu rada oriģinālu, īpaši skaistu noskaņu.
2012. gada oktobrī iznāca ansambļa „Vētras saites" albums „Teātra krustojums". Šajā albumā ansamblis paplašina mūzikas emocionālā satura izpausmes, sadarbībā ar citu žanru māksliniekiem pievienojot mūzikai dzeju un fotogrāfijas, radot jaunas, subjektīvas asociācijas par skaņdarbu tēmām. Albums ir veltīts visiem, kas spēj dzirdēt, redzēt, just un atbalsoties cits citā. Jo viss, kas ir ap mums, ir tikai mūsu pašu dvēseles atspulgs.
Vairāk informācijas par ansambli – www.vetrassaites.lv.
Autore: KRISTĪNE VILCIŅA