25. janvāra vakarā ar neatslābstošu interesi skatījos LTV raidījumu „100. panta preses klubs" par samilzušajām problēmām Ministru kabineta valdības koalīcijā. Par šobrīd vakantās satiksmes ministra vietas aizpildīšanu, par Nacionālās apvienības neapmierinātību ar ministru vietu sadalījumu valdībā, par oficiāli neeksistējošās „olšteiniešu frakcijas" arvien pieaugošo ietekmi valdībā.
Tas, ka valdības koalīcijā valda pastiprināta spriedze, jūtams jau ilgāku laiku. Šīs valdības laikā ministru demisijas pieprasījumi biruši kā no pārpilnības raga – pret R. Ķīli, I. Viņķeli, E. Sprūdžu, taču Ministru prezidents V. Dombrovskis allaž bijis izturēts un izvairījies apmierināt izteiktās pretenzijas. Valdībai un atsevišķiem ministriem jālabo pieļautās kļūdas un jāturpina strādāt esošajā sastāvā – tāds bijis viņa viedoklis.
Situāciju valdības sastāvā saasināja satiksmes ministra A. Roņa samērā negaidītā demisija. Te jāsāk ar zināmā mērā dīvaino vienošanos valdības koalīcijā, ka Satiksmes ministriju kūrē „Vienotība" kopīgi ar neatkarīgo deputātu grupu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.02.2013.
Autors: ĀDOLFS BORBALS