Madonietes INGŪNAS TOMIŅAS dzīvoklī sev pastāvīgu mājvietu radis trusis un četri kaķi, kuri pie viņas nonākuši ar visdažādākajiem dzīvesstāstiem. Par vairumu varētu teikt – viņa tiem izglābusi dzīvību, jo nez vai kurš katrs būtu gatavs ārstēt un pieņemt ielas bomžus, lai vai ar kādiem trūkumiem tie būtu.
Lai gan bērnībā Ingūnai nav bijis savu mājdzīvnieku ģimenes locekļu alerģijas dēļ, atbildību un mīlestību pret dzīvo radību viņa apguvusi, viesojoties pie vecmāmiņas laukos Lubānas pusē. Kopš jaunā sieviete kopā ar vīru sāka dzīvot atsevišķi, parādījusies arī iespēja turēt mājdzīvniekus.
– Pirms diviem gadiem sapratu, ka gribu kaķi. Māsasvīra mammas kaķenei tieši bija piedzimuši kaķēni, tā nu pie mums nonāca pirmais runcis Marmelāde. Pēc tam man vīrs dzimšanas dienā uzdāvināja trusi. Tas dzīvo virtuvē, jo ir diezgan agresīvs un mēdz trenkāt kaķus. Tajā laikā vēl īrējām dzīvokli, tāpēc vairāk mājdzīvnieciņu atļauties nevarējām. Pēc tam portālā draugiem.lv pamanīju Ildzes Leimantes, kas darbojas dzīvnieku aizsardzības jomā Liepājā, palīdzības aicinājumu. Nolēmu vienreiz noziedot, un ar to arī viss sākās. Pētīju pieejamo informāciju par patversmēm, biedrībām, to aktivitātēm, ar laiku radās arī draugi un domubiedri sociālajā portālā, – par savu aizraušanos ar kaķiem pastāstīja Ingūna Tomiņa. Par kaķu personu, kā mēdz teikt, viņa kļuvusi vēl arī tādēļ, ka divreiz viņu sakoduši suņi, tāpēc no tiem tagad sievietei bail.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.02.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
AUTORES foto