Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Novads izveidots, darbs jāturpina

Redakcija

Autors • 30.01.2013.

Burtu lielums

22. janvāra „Stara" numurā aizsākām interesēties par pašreizējā Madonas novada pašvaldības domes sasaukuma deputātu turpmākajiem plāniem saistībā ar 1. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Deputāts un SIA „Madonas ceļu būves SIA" autobusu parka direktors Andris Sakne, kas šajā domes sasaukumā tika ievēlēts no „Jaunā laika" saraksta, „Staram" atklāja, ka uz gaidāmajām vēlēšanām neko nemainīs un kandidēs no „Vienotības", kur pēc partiju apvienošanās iekļāvās arī „Jaunais laiks", saraksta. Vaicāts par šī sasaukuma domes darbu un tajā paveikto, Andris Sakne atzina, ka izdarīt izdevies daudz.
– Smagākais iepriekšējos gados ir bijusi pati novada izveide. Bija jāveido struktūra un jāpārveido iepriekšējā sistēma. Kaut gan padarīts ir daudz, arī nākamajam domes sasaukumam vēl būs jāpieliek pūles, lai pilnveidotu šajā sasaukumā iesākto. Katrā ziņā tiem, kas nāks pēc mums, strādāt būs vieglāk, taču, neraugoties uz to, vēl ir daudz darāmā, piemēram, skaidrāk jānodala tās funkcijas, ko veic pārvaldes un kas ir domes kompetencē. Dalījumam jābūt arī, veidojot budžetu. Līdz šim nauda vairāk ir dalīta centralizēti. Šim principam jāmainās, vairāk iesaistot pagastu pārvaldes. Kopumā domes sasaukumā paveikto vērtēju pozitīvi. Kaut arī ne visu jautājumu atrisināšana bijusi viegla, kopumā ir paveikts liels darba apjoms, un kopš novada izveides ir sperts liels solis uz priekšu. Atskatoties konkrēti uz savu veikumu, kā būtiskāko varu minēt darbu pie tarifiem, galvenokārt, sadzīves atkritumu. Iepriekš bija plānots, ka tie būs vairāk nekā 11 latu par kubikmetru, tomēr izdevās pierādīt, ka pamatotāka ir daudz mazāka summa – 9,15 latu. Iedzīvotājiem tas būtiski atslogo izdevumus, – uzsvēra Andris Sakne.
„Vienotības" sarakstā, kas gan vēl ir tikai tapšanas stadijā, gaidāmajās vēlēšanās aicināts kandidēt ir arī no Tautas partijas saraksta ievēlētais deputāts un veterinārārsts Kaspars Udrass, kam atšķirībā no vairākiem citiem kolēģiem šī bija pirmā pieredze domes darbā. Priekšroku „Vienotības" sarakstam gaidāmajās vēlēšanās viņš devis tādēļ, ka tas pulcē cilvēkus, kurus viņš vērtē kā savus domubiedrus.
– Pašvaldību vēlēšanās nav ideoloģiskās cīņas, tādēļ arī partijas nosaukumam nav tik lielas nozīmes. Protams, es nekandidētu no PCTVL vai līdzīga politiskā spēka saraksta. Ja būtu iespēja, priekšroku dotu nevis partijai, bet vēlētāju grupai, kā tas ir ļauts mazajās pašvaldībās. Tas novērstu visas problēmas ar iespējamo partiju ietekmi, – skaidroja Kaspars Udrass.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.01.2013.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px