Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vai var būt šādi ministri?

Redakcija

Autors • 30.01.2013.

Burtu lielums

Redzot, ka joprojām sociālajā jomā valstī valda tik daudz problēmu un netaisnības, vēlos atgriezties pie jautājuma par labklājības ministres Ilzes Viņķeles izteikumiem saistībā ar padomju gados strādājošo tiesībām saņemt pensijas.

Mans personīgais viedoklis ir, ka premjeram Valdim Dombrovskim pēc tam, kad ministre ar saviem izteikumiem bija aizvainojusi tik daudz Latvijas pensionāru, bija jāprasa Ilzes Viņķeles demisija. Daudzi pensionāri slimo ar sirds un asinsvadu slimībām, kā arī citām smagām saslimšanām, daudzi savus jaunības gadus ir pavadījuši Sibīrijā, ēdot sūnas un ķērpjus, un tagad šiem cilvēkiem tiek pateikts, ka viņi brīvajā Latvijā nav tiesīgi saņemt pensiju? Pieļauju, ka kādam, dzirdot šos izteikumus, varēja kļūt slikti ar sirdi.
Manuprāt, Valdim Dombrovskim nevajadzēja Ilzes Viņķeles izteikumus atstāt bez ievērības, vien paprasot simbolisku atvainošanos pensionāriem. Tas bija smags ētikas pārkāpums, tādēļ to atbilstoši arī vajadzēja izskatīt. Cik bieži labklājības ministre ir tikusies ar pensionāriem un izteikusi līdzjūtību, ka valdība situācijā, kad lielākā daļa pensionāru saņem pensijas, kas ir zem iztikas minimuma, nespēj pensijas indeksēt? Gluži otrādi, mums tiek pateikts, ka neesam tiesīgi saņemt pat tās pašas mazās pensijas. Un tas tiek teiks, labi zinot, ka daudziem no vecajiem ļaudīm regulāri jālieto zāles, kuru cena inflācijas un citu faktoru ietekmē nemitīgi pieaug. Tikmēr pašas ministres vīrs Juris Viņķelis ir priekšlaicīgi pensionējies, pensijā saņem vairāk nekā 1000 latu.
No ministres teiktā var arī secināt, ka, viņasprāt, padomju gados darbs ir bijis vieglāks un pensijām par tolaik nostrādātajiem gadiem nav jābūt tik augstām. Laikam tolaik viss bija modernizēts un fiziskais darbs nebija tik smags. To viņa var pavaicāt padomju gados strādājušajiem, kuru veselību šie „vieglie" darbi ir sabeiguši.
Vai mēs, vecie cilvēki, bijām tie, kas Latvijā nodibināja padomju varu? Vai mēs bijām tie, kas pēc kara turpināja okupēt valsti? Viss, ko prasām esošajai iekārtai, ir godīga pensija, kuru tai ir pienākums nodrošināt.
Politiķiem nevajadzētu brīnīties, kādēļ starp viņiem un tautu ir tāda plaisa un kādēļ viņu reitings ir tik zems. Ja būs tādi ministri kā Ilze Viņķele, plaisa kļūs tikai platāka.

Autors: ĀRIJS MŪRMANIS,
pensionārs

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px