Nu jau par tradīciju kļuvis pasākums, kurā AS „Cesvaines piens" pateicas piena piegādātājiem par sadarbību iepriekšējā gadā. 18. janvārī Cesvaines kultūras namā īpaši sumināti tika tie piena piegādātāji, kuriem 2012. gadā lopkopībā ir izdevies panākt lielāko piena pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Viņi balvā saņēma krāsainas suvenīrgotiņas.
– Tradicionāli komisija izskata, kurš ir nopelnījis pašu skaistāko, veiksmīgāko gotiņu. Šogad, izvērtējot visus sasniegumus, nonācām pie secinājuma, ka, lai iesaistītu visus šajā pasākumā, izvēlamies tos veiksminiekus, kuriem šajā gadā ir lielākais piena pieaugums, ar domu, lai pārējos stimulētu, – pirms balvu pasniegšanas klātesošos uzrunāja „Cesvaines piena" valdes priekšsēdētāja Dzintra Simsone.
Pasākumā balvas – dažādās krāsās apgleznotas govis – ieguva saimniecības, kurām bija vidēji no 27 līdz 33% piena daudzuma pieaugums attiecībā pret iepriekšējo gadu. Tika sumināti: Dzelzavas pagasta z/s „Mūrnieki" īpašniece Lita Zandere, Liezēres pagasta z/s „Egļukalns" īpašnieks Jānis Sirmais, Sarkaņu pagasta z/s „Madaras" īpašniece Inga Jurevica, Cesvaines novada z/s „Voičakas" pārvaldniece Gunita Alksne, Tirzas pagasta z/s „Lejas Zosēni" īpašnieks Jānis Jēgers, Ošupes pagasta z/s „Druvenieki" īpašnieks Jānis Mālnieks, Maija Šņepste no Dzelzavas, LPKS „Piebalga" valdes loceklis Jānis Razminovičs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.01.2013.
Autore: KRISTĪNE VILCIŅA
AUTORES foto